3 obserwujących
13 notek
4690 odsłon
  466   1

AAA wymienię starego syna na nową Łade

Pierwszy syn - zupełnie nowa Łada. Drugi syn - para kur i darmowe jedzenie dla nich przez miesiąc. Trzeci syn - worek zboża i beczka świeżej wody

Samochód za odszkodowanie od Putina!

Rodzina mogła kupić sobie auto, bo... syn zginął na Ukrainie.

Rosjanie prezentują "łupy"
image


Rosyjska propaganda nie przestaje zakłamywać rzeczywistości! W mediach społecznościowych opublikowano reportaż dotyczący rosyjskiej rodziny, która nie otrzymała odszkodowania po śmierci żołnierza, który został wysłany na Ukrainę. Uwagę internautów zwrócił moment, w którym kobieta znalazła się przy lodówce stojącej w jej mieszkaniu. Okazuje się, że bohaterowie dokumentu… korzystają z lodówki wypuszczonej na ukraiński rynek!

„Dobrze płatna” wojna

Reportaż opublikowany na popularnym w Rosji kanale na YouTube poświęcony jest rodzinie z obwodu irkuckiego. Jej członek zginął w pierwszych dniach wojny na Ukrainie. Rodzina, z którą rozmawiała rosyjska wideoblogerka Szichman ze łzami opowiadała o tym, jak skromnie i biednie żyją oraz zapewniała, że że ich syn był „dobry, szlachetny”, „nikogo w życiu by nie skrzywdził” i „nie zrobiłby nikomu nic złego na wojnie”.

Szichman wyjaśniła, że wielu Rosjan jedzie na Ukrainę, ponieważ w regionie nie ma pracy, a wojsko „dobrze płaci”. Rodzina żołnierza narzekała, że cały czas nie otrzymują od rządu obiecanego odszkodowania za jego śmierć.

Lodówka z Ukrainy

W całej tej łzawej opowieści uwagę internautów przyciągnął jeden szczegół - na lodówce stojącej w mieszkaniu rodziny żołnierza znajduje się naklejka gwarancyjna w języku ukraińskim.


image


Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wielokrotnie informowała o „łupach” znalezionych przy rosyjskich wojskowych. Żołdacy Putina kradną na Ukrainie dosłownie wszystko - biżuterię, złoto, pieniądze, kosmetyki, sprzęt elektroniczny, sprzęt gospodarstwa domowego.

Wymienię dziecko na samochód.

Rosja to wspaniały kraj!

Inna rosyjska rodzina nie boryka się z problemem, który dotknął familię z obwodu irkuckiego. Na antenie propagandowego kanału Putina Rassija 1 pojawił się reportaż, w którym rodzina poległego na Ukrainie rosyjskiego żołnierza cieszy się z nowego zakupu. Za pieniądze z odszkodowania za śmierć syna kupili… nowy samochód.

https://twitter.com/i/status/1548998893408604161


Kupiliśmy zupełnie nowy samochód na pamiątkę naszego syna – przekonuje ojciec żołnierza, który zginął walcząc na Ukrainie.

I pomyśleć, że Rosjanie szczycą się więzami rodzinnymi.

Pierwszy syn - zupełnie nowa Łada.

Drugi syn - para kur i darmowe jedzenie dla nich przez miesiąc.

Trzeci syn - worek zboża i beczka świeżej wody

No ale jak syna nie lubili albo pił i się awanturował to faktycznie niezły deal z tą Ładą -8)))))

Będą czym mu wozić znicze na grób .

Rosyjski rząd: „Kto potrzebuje syna, jeśli możesz zamiast tego zmienić jego bezwartościowe życie na nowa Łade?


Film propagandowy pokazuje cmentarz, dając do zrozumienia, że już niedługo pojawi się wiele nowych ład. Najwyraźniej miało to na celu zmuszenie rosyjskich rodziców, aby wysłali swoich synów na śmierć tak szybko, jak to możliwe, aby mogli popisywać się przed sąsiadami, którzy właśnie otrzymali nową Ładę.


Stalin byłby wściekły z powodu takich wydatków

image

Twitter/YT

https://wpolityce.pl/swiat/607106-samochod-za-smierc-syna-tyle-wart-byl-rosyjski-zolnierzLubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka