520 obserwujących
825 notek
2888k odsłon
6216 odsłon

PRZESTĘPSTWO PROKURATURY ROSYJSKIEJ

Wykop Skomentuj92

 

Z dokładnego przestudiowania informacji przekazanych przez obie szacowne komisje oraz z porównania z twardymi faktami już znanymi wynika niezbicie, że prokuratorzy prokuratury rosyjskiej popełnili przestępstwo w trakcie prowadzenie dochodzenia prokuratorskiego w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Prokuratorzy rosyjscy dysponowali, podobnie jak prokuratorzy polscy, zapisem rozmów z wieży kontrolnej lotniska w Smoleńsku. Na tej podstawie I na podstawie czynności przesłuchania kontrolerów sporządzili dokumentację zeznań świadków.

Po kilku miesiącach zażądali wycofania zeznań wojskowych obecnych na wieży i zastąpienia ich nowymi, różniącymi się diametralnie.

I różniącymi się diametralnie od tych zacytowanych przez komisje Millera, i od tych opublikowanych na stronach MAK.

Od wczoraj wiemy, że prokuratura rosyjska, znając rzeczywisty przebieg wydarzeń i rozmów na wieży, SFAŁSZOWAŁA je, “usuwając” z zeznań te, które odnosiły się do niektórych osób i instytucji, jak i te, które wskazywały na błędne naprowadzanie.

W świetle polskiego kodeksu karnego takie zachowanie jest przestępstwem przeciw wymiarowi sprawiedliwości.

Zebrany materiał dowodowy wykazujący w 100% mataczenie prokuratury rosyjskiej jest prokuraturze polskiej znany, a dowody materialne znajdują się w jej ręku. Obowiązek wszczęcia postępowania leży po jej stronie z urzędu.

Z niecierpliwością czekam na realizację przez prokuraturę jej konstytucyjnych obowiązków.

Pozdrawiam

 

P.S.

 

Wszystkim nieznającym prokcedury karnej. Jesli świadek zmienia zeznania, a może, to do akt sprawy dołacza się zmienione zeznania swiadka, pozostawiając w niej stare, wraz z dowodami i prokuratorską oceną sprzeczności.

Sąd rozstrzyga na podstawie zeznań złozonych, odwołanych i przedstawiaonych dowodów.

Rosyjska prokuratura zażądała od polskiej czynności NIEZNANEJ procedurze, a mianowice USUNIĘCIA z akt przesłuchań pierwotnych i zastąpienie ich nowymi.

Tym samym chciała przed polskim wymiarem sprawiedliwości UKRYĆ część istotnych elementów śledztwa.

No a jesli ktoś w polskiej prokuraturze skłonił się ku tej prośbie Rosjan, to... jest również przestępcą, z tego samego powodu.

Podam przykład dla opornych. Jeśli morderca przyznaje się do dokonania czynu i wskazuje wspólnika, który stał na czatach, a potem zmienia zeznania i nie przyznaje się do winy i twierdzi, że nie było żadnego wspólnika, to prokurator ma obowiązek prowdzić dochodzenie w celu ustalenia tożsamości wspólnika, nawet jesli podejrzany zaprzecza takiemu faktowi.

Gdyby prokurator ukrył pierwsze zeznania, a sąd, na podstawie posiadanych dowodów skazałby głównego sprawcę, a nie oytrzymałby materiału o istnieu wspólnika, wspólnik uniknąłby odpowiedzialności, a prokurator popełniłby przestepstwo.

Wykop Skomentuj92
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale