Blog
Carthago delenda est
Rolex
Rolex A ostrzegałem, Wołodia
524 obserwujących 825 notek 2879758 odsłon
Rolex, 16 marca 2012 r.

CO MÓWI FIZYKA OKIEM ALBATROSA & CO.

Jeśli ktoś błędnie posądzał mnie o lekceważenie praw fizyki, badań nad nimi i płynących z tych badań wniosków będzie musiał zmienić zdanie, bo jako osoba obyta z podstawowymi zasadami kryminalistyki doceniam ich wagę w dziele łapania wszelkiej maści przestępców, oszustów i fałszerzy.

Ludzkie zmysły i ludzki umysł, kiedyś jedyne narzędzia służące rozwikływaniu przestępczych zagadek, zostały wzmocnione przez potężne, sztuczne narzędzia poszerzające możliwość badania zjawisk fizycznych. Kiedyś „nieuzbrojone oko” zostało w dzisiejszej dobie uzbrojone w urządzenia o nieprawdopodobnych możliwościach analitycznych; sprawy sobie nie zdajemy, ile danych, niekiedy niezbędnych dla późniejszego rozwikływania zagadek zapisujemy na różnych nośnikach informacji, choćby przy pomocy powszechnie dostępnych rejestratorów rzeczywistości, w tym cyfrowych aparatów i kamer fotograficznych, urządzeń, na przykład takich jak to: http://foto.studentnews.pl/s/1486/29696-Aparaty-cyfrowe-Fujifilm-newsy/38122-Fujifilm-FinePix-IS-1-na-podczerwien.htm?c2=3062

http://aviation-safety.net/database/record.php?id=20010704-0

Status:Final Date:04 JUL 2001 Time:02:08 Type:Tupolev 154M Operator:Vladivostokavia Registration: RA-85845

 

Zdjęcie 1. Katastrofa Tu154m RA-85545 koło Irkucka – w wyniku rozległego pożaru widok tragiczne skutki katastrofy lotniczej.

http://aviation-safety.net/database/dblist.php?Country=RA

 

Zdjęcie 2. Katastrofa Tu154m RA-85545 koło Irkucka. Wypalone pożarem elementy silnika.

Dzisiejszy przestępca znalazł się w o wiele trudniejszej sytuacji niż jego antyczny bądź średniowieczny odpowiednik. W zasadzie nie sposób przewidzieć, biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój narzędzi badawczych, jak zabezpieczyć się przed pozostawieniem śladów. Na własnej skórze przekonał się o tym rosyjskich asasyn wykonujący zlecenie zabójstwa rosyjskiego dysydenta Aleksandra Litwinienki. Wbrew zapewnieniom zleceniodawców trasa jego podróży, i dokładna marszruta w miejscu pobytu mogła zostać zrekonstruowana przy pomocy detektorów promieniowania materiałów radioaktywnych, których czas i miejsce powstania również udało się precyzyjnie określić, a to dzięki możliwości zastosowania urządzeń potrafiących wykonać pomiary mikroskopijnych pozostałości po izotopie Polonu 210.

Pośród materiałów dowodów związanych z tragedią Smoleńską poczesne miejsce zajmuje produkcja montażysty TVP Sławomira Wiśniewskiego, prezentowanego w rosyjskich mediach jak „Śliwiński”. Nakręcony amatorską kamerą film z miejsca rzekomej katastrofy został wyemitowany w telewizji rosyjskiej, a później w telewizji polskiej, jego fragmentu znalazły się na wielu materiałach relacjonujących okoliczności tragicznego zdarzenia z dnia 10 kwietnia 2010 roku, utrwalając w świadomości społecznej obraz niewyobrażalnych zniszczeń, któremu uległ rządowy Tu-154 nr boczny 101 na pod-smoleńskiej polance.

 

Zdjęcie 3 Kadr z filmu Sławomira Wiśniewskiego vel Śliwińskiego. Szczątki Tu154m 101 w miejscu rzekomej katastrofy lotniczej.

A cóż o produkcji Sławomira Wiśniewskiego mówi fizyka? Cóż, z punktu widzenia fizyki obraz zarejestrowany przez Sławomira Wiśniewskiego dostarcza nam wiązki wizualnej informacji o wyglądzie filmowanego miejsca. Fizyka widzi więc w pierwszym rzędzie to, co widziało oko kamerzysty; kształty i kolory, które on uznał za istotne z reporterskiego punktu widzenia i dlatego je zapisał dla potomności. Ale czy fizyka widzi tylko to, co widział okiem swojej kamery Sławomir Wiśniewski? Otóż nie, fizyka „widzi” również to, czego operator kamery nie miał intencji rejestrować, a co zarejestrowało się z powodu specyfikacji technicznej urządzenia, którym operator się posłużył. Oko kamery jest obiektywne i rejestruje obraz, na który zostanie ukierunkowane, w zakresie spektrum informacji rejestrowanych przez urządzenie danego typu.

Zdjęcie 4 Zakres fal elektromagnetycznych w zjawiskach falowych i korpuskularnych transportu energii i masy e=m x c2

Słynnym Prawem Einsteina

 

Zdjęcie 5. Analiza widma fotografii programem Matlab.

Nie mamy absolutnej pewności, co dokładnie widziało oko samego Sławomira Wiśniewskiego, bo zakres pasma widzialnego jest zależny od cech indywidualnych, ale możemy bezpiecznie przyjąć, że oko Sławomira Wiśniewskiego nie obserwuje zjawisk fizycznych w zakresie szerszym niż to jest ustalone dla gatunku ludzkiego. Biorąc więc pod uwagę ekstrema, Sławomir Wiśniewski widział obraz w zakresie od 380 do780 nm.

Jego kamera natomiast w zakresie widma od 400 nm do 1000 nm, co widać na poniższym wykresie:

 

(Diagonal 4.5mm (Type 1/4) Progressive Scan CCD Image Sensor with Square Pixel

for B/W Cameras ICX618ALA)

(A jak na podstawie wykresów i danych matrycy twierdzi Albatros – specjalista: czułość w zakresie bliskiej podczerwieni IFR (harmoniczne światła widzialnego) jest bardzo dobra dla 780 nm=0,7 dla 1000nm=0,07, a więc w zakresie emisji fali elektromagnetycznej w paśmie bliskiej podczerwieni IFR tj. fali termicznej = aktywny sensor, odbiornik temperatury.)

Opublikowano: 16.03.2012 14:25.
Autor: Rolex
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Polis2008

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @Autor Bardzo sprawne Pozdrawiam i dziekuje.
  • Curiouser und curiouser "Prawdziwy zamachowiec przebywa na wolności i jest uzbrojony, twierdzi...
  • @MUSTRUM Jest bardzo niezadowolony, że polski parlament nie wprowadził przepisów...

Tematy w dziale