520 obserwujących
825 notek
2903k odsłony
  7555   0

Wańka-padaczka

„Są bardzo silne ograniczenia dla organizacji pozarządowych w wydatkowaniu środków np. na pensje. W mojej organizacji 90 proc. dotacji pochodzi z zagranicy. To nam zapewnia niezależność w Polsce i bardzo dobrze, bo Kaczyński może nam skoczyć”.

Zbierając to, cuzamen, do kupy, przepraszam za kolokwializm, pardą, moje brytyjskie doświadczenia podpowiadają mi, że w podobnej sytuacji agenci MI6 oraz MI sieben wertowaliby właśnie finansowe sprawozdania „Krytyki Politycznej”, by zobaczyć już nie tylko to, kto panu redaktorowi może „skoczyć”, ale bardziej to, komu on musi nadskakiwać i komu to on nie podskoczy, bo siedzi u niego w kieszeni. Wojciech Diduszko natomiast siedziałby właśnie w policyjnym areszcie bez wielkich szans na jego opuszczenie za kaucją, bo czyn jakiego Diduszko się dopuścił nazywa się w Wielkiej Brytanii „perverting the course of justice”, w postaci usiłowania, co jest zagrożone kara wieloletniego więzienia, do kary dożywocia włącznie.

MI6 i MI sieben (specjalny wydział lingwistyczny) zastanawiałby się natomiast, czy te niemieckie reportaże w „zagranicznej prasie” mają, czy tez nie mają związku z zamówieniem 1000 kanapek z dostawą do Sejmu, „zaklepaniem”  w warszawskim ratuszu demonstracji na 17 grudnia 2016 oraz z przypadkowo zbieżną z powyższymi wydarzeniami wizytą bliskiego przyjaciela Angeli Merkel Donalda Tuska w mateczniku partii „Platforma Obywatelska” – Wrocławiu, gdzie w majestatycznych wnętrzach Jahrhunderthalle, również 17 grudnia, zagrzmiał: „Nie ma zgody na niszczenie mediów, które są czwartą władzą w krajach demokratycznych”, a wtórował mu Rafał Dutkiewicz: „Jednak zmuszeni sytuacją polityczną i wydarzeniami w polskim Sejmie musimy dziś stanąć przede wszystkim w obronie wolnych mediów”. Nie jest jasne, czy Tusk grzmiał jeszcze jako król całej Europy, czy już jako „cysorz” w drodze na Paryż. Chyba jednak, jako „cysorz”, bo podobnie się skończyło, tylko krócej trwało: zamiast stu dni kilka godzin. W każdym razie to wystapienie było o tyle szczęśliwie nie na temat, że pozwoliło do politycznego obozu szykującego antypaństwowe wystąpienia dołożyć wysokiego urzędnika Unii Europejskiej i najwiekszą partię opozycyjną w Polsce, tu reprezentowaną przez prezydenta Wrocławia.

Gdyby 17 grudnia udało się jednak doprowadzić do konfrontacji, a liczono przecież tutaj również na tysiące „obrabowanych” z pieniedzy Cybów, to w kraju w którym mieszkam MI6 i sieben poradziłoby pani premier Teresie May wygłoszenie orędzia z wezwaniem do przerwania „riots” zanim będzie musiała skierować do akcji jednostki policji, a jeśli te nie dałyby rady – posiłki wojskowe, co musiałoby się skończyć śmiercią wielu kryminalistów dokonujących zamachu na legalne władze.

Jeśli natomiast w trakcie wygłaszania tego telewizyjnego orędzia największa spółka – operator radiodyfuzji i radiotelekomunikacji w kraju, pozostająca na mocy decyzji rządu Donalda Tuska z 18 marca 2010 poza jakąkolwiek kontrolą państwa,  nie poradziłby sobie z dostarczeniem treści tego orędzia do ponad poowy obywateli tego kraju, to budynki i infrastrukturę (maszty) tej firmy zajęli by żołnierze SAS w ramach standardowych działań antyterrorystycznych.

Rzecz jasna to wszystko stałoby się w faszystowskiej Wielkiej Brytanii, w której obowiązują standardy państwa poważnego i nikt nie wyobraża sobie nawet, żeby jakiekolwiek medium, nie mówiąc już o ich większości, w jakimkolwiek sporze politycznym nie realizowało interesu innego niż państwowy i narodowy. O istnieniu organizacji o zagranicznych i niejawnych źródłach finansowania, które dla odmiany w jawny sposób walczyłyby z monarchią, jej symbolami, tradycją oraz obowiązującą wersją historii, nie wspominam, bo nie wierzę w istnienie substancji halucynogennych o aż takiej mocy.

A od rządu polskiego oraz od służb mu podległych oczekuję zdecydowanego działania.

A najlepszą ilustracją wydarzeń minionego weekendu jest chyba ta:

Wańka-padaczka

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale