Aktywiści na granicy wściekli na rząd Tuska. "Skazuje niewinnych na cierpienie"

Redakcja Redakcja Imigranci Obserwuj temat Obserwuj notkę 45
Nic już nie zostało z pełnych empatii gestów polityków Koalicji Obywatelskiej wobec imigrantów na granicy polsko-białoruskiej. Skończyła się pizza i próby prześcignięcia służb przez posłów KO przy białoruskiej granicy. Aktywiści z Grupy Granica pomstują: „Polski rząd skazuje niewinnych ludzi na cierpienie, a Straż Graniczna cały czas bije uchodźców i migrantów”. W swoich postach na X oznaczają nawet premiera Donalda Tuska.

Aktywiści krytykują rząd Tuska: Skazuje niewinnych ludzi na cierpienie

„Polski rząd skazuje niewinnych ludzi na cierpienie, a Straż Graniczna cały czas bije uchodźców i migrantów. Zobaczycie, jak dziś wygląda sytuacja na pograniczu!” - podaje na X Grupa Granica i oznacza w swoim poście TVN24, TVP INFO, Polsat News, Onet, Wirtualną Polskę, TOK FM i RMF FM, czyli największe media w Polsce. 


W innym poście aktywistów czytamy: „Dowiedzieliśmy się, że do dziś rząd Donalda Tuska wykonał ponad 1770 wywózek. W tym czasie o pomoc i wsparcie poprosiło nas ponad 838 osób. 25 osób zaginęło, a 5 osób zmarło. Wiemy też, że na granicy urodziło się jedno dziecko. Za ten koszmar odpowiedzialność ponoszą: #KontynuacjaPolitykiPiS, #koalicjawywózkowa”.


Duża zmiana w opowieści o imigrantach. Po zmianie władzy w Polsce

Trudno powiedzieć, czy politycy KO cieszą się z poglądu, że wraz z PiS stanowią „koalicję wywózkową” – milczą jak grób w tej sprawie. Wiadomo jednak, że odkąd – już po zmianie władzy w Polsce – na łamach „Gazety Wyborczej” ukazał się demaskatorski artykuł o tym, że przygraniczni aktywiści „produkowali fałszywą wiedzę” w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, liberalne media nie są im już tak życzliwe. Politycy KO też nie spieszą już z pomocą imigrantom, których białoruski i rosyjski reżim wykorzystuje do swoich celów.

Medialna korekta narracji mocno dała się o sobie znać po zmianie władzy w Polsce.


Polska wzmacnia granicę z Białorusią

W marcu 2024 roku MSWiA przekazało, że nowe kierownictwo resortu podjęło decyzję o dofinansowaniu ze środków UE projektu budowy zabezpieczeń na obszarach wodnych odcinka granicy z Białorusią. Projekt ma zostać zrealizowany do 30 czerwca 2025 roku.

MSWiA przekazało ponadto, że Polska zainicjowała stałe konsultacje z państwami bałtyckimi oraz nordyckimi w sprawie reagowania na prowokacyjne działania Rosji i Białorusi z udziałem migrantów.

Jeszcze w lutym premier Donald Tusk zapowiedział, że wraz z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Marcinem Kierwińskim podjął decyzję o szybkiej modernizacji polskiej zapory granicznej z Białorusią. – Przeznaczymy na to adekwatne środki – mówił Donald Tusk.

Pizza dla zwolenników KO? Już tylko w Jagodnie.


KW

Źródło zdjęcia: Straż Graniczna 

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj45 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka