Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
115 notek
46k odsłon
  42   0

Co sądzę o antysystemie?

Red Nacz. Marcin Rola,
Red Nacz. Marcin Rola,
O antysystemie.

Drodzy Przyjaciele.

Obserwując @marcinrola_ i całą antysystemowe środowisko muszę napisać jedno: Brakuje mi merytoryki w tym sensie, że np. Polska przegrywa jakąś potyczkę z UE i powinna odbyć się dyskusja: Jak Polska może opuścić UE itd. Pójdę dalej - niedawno Pan Marcin Rola nazwał w formie pytającej część społeczeństwa polskiego: biomasą. Po części przyznam mu rację, ale.... no właśnie skąd się to u Polaków wzięło?

1. Po pierwsze - W Polskiej świadomości wciąż żywych jest wiele mitów np. O Sanacji, Józefie Piłsudskim itd.

2. Po drugie - "wyszliśmy" przynajmniej oficjalnie z PRL - u, ale niektórzy mentalnie w PRL - u zostali.

3. Po trzecie - 25 - 30 lat zostało przez antysystem zmarnowanych, a pracy jaką mamy do wykonania nie zrobi się ot tak. Trzeba codziennie ciężko tyrać, innej drogi nie ma. Proszę zwrócić uwagę, że Marsz Niepodległości czy Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych istnieją dopiero od 2011 r., a od 89 roku do 2011 r. Minęło sporo lat.

4. Po czwarte - od kilku lat istnieją księgarnie niezależne\konserwatywne typu @magna.polonia , @xlmpl, Capitalbook, @3dompro itd. IPN też wydaje specjalistyczne pozycje. Są jeszcze antykwariaty np. @antykwariat_tezeusz gdzie można znaleźć wartościowe pozycje, wystarczy chcieć.

5. Po piąte - prawica antysystemowa musi przestać być oddzielnymi wysepkami gdzie "każdy sobie rzepkę skrobie", powinniśmy być zgraną paką dążącą do celu: Normalnej, niepodległej Polski. Trzeba też szukać ludzi, którzy robią wartościowe rzeczy i ich wypromować. Są ciekawe profile bookstagramowe i innych konserwatywnych twórców np. @mojabiblioteczka, @hussaryan_com, @zaczytana_mama_40_ itd.

Podsumowanie.

Nie zamierzam uderzać w antysystem, ale merytoryczna krytyka jest potrzebna. Polskie społeczeństwo jest spolaryzowane, ogłupione, ale trzeba nad nim pracować. Nie zgodzę się, że polskie społeczeństwo jest biomasą. Brakuje mu wiedzy i rozsądku, z różnych przyczyn. Przykłady: Proszę mi napisać, co przeciętny 40 - 50 - 60 letni Polak wie o Romanie Dmowskim, o Ruchu Narodowym, Żołnierzy Wyklętych czy stosunków polsko - żydowskich? Moim zdaniem niewiele. I tu mamy ogromną pracę do wykonania. Tyle w temacie.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #przezjednoem #polskibookstagram#patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #naszebookstagramy #opinia

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale