2 obserwujących
12 notek
5338 odsłon
361 odsłon

Czy Prezes NIK Marian Banaś sprawdzi prywatyzację polskiego przemysłu?

Wykop Skomentuj1

W roku 1998 została zawetowana pierwotna ustawa o Prokuratorii Generalnej, przeznaczona do kontroli procesów prywatyzacji. Wiele polskich firm zlikwidowano lub sprzedano za bezcen. Wystosowałem APEL do M. Banasia Prezesa NIK o skontrolowanie procesów prywatyzacji naszych firm i wypracowanie procedur ich odzyskania. Załączam fragment tego  APELU. Przypominam, że w roku 2001 z inicjatywy M. Banasia  został utworzony Komitet Wyborczy Stowarzyszeń Uwłaszczeniowych i Ligi Polskich Rodzin. Byłem pełnomocnikiem tego Komitetu ze strony Środowiska Uwłaszczeniowego. Do parlamentu dostali się członkowie  LPR i Stowarzyszeń Uwłaszczeniowych, którzy m.in.  przyczynili się do odzyskania  przez Polskę PZU. Czy jest możliwe odzyskanie polskich firm? Czy jest możliwe uzyskanie od Komisji Europejskiej odszkodowania za wymuszenie likwidacji polskich stoczni? Przypominam, że w obronie polskich stoczni w Parlamencie Europejskim w roku 2008 występowali J. Buzek i J. Lewandowski.  Czy nowy Prezes Najwyższej Izby Kontroli temu podoła? Poniżej  fragment  pisma skierowanego przeze mnie do Prezesa NIK.

                                                                  Pan Marian Banaś
                                                 Prezes Najwyższej Izby Kontroli
Szanowny Panie Prezesie,
po objęciu przez Pana funkcji Prezesa Najwyższej Izby Kontroli zaistniała szansa odzyskania przez Polskę, sprzedanego za bezcen, wypracowanego przez pokolenia Polaków majątku narodowego.
Pana dotychczasowe zaangażowanie w procesy uwłaszczeniowe, koordynowane przez Ogólnopolskie Forum Stowarzyszeń Uwłaszczeniowych sprawia, że poprzez kontrolę procesów prywatyzacji podstawowych gałęzi polskiego przemysłu (w tym okrętowego, hutniczego) wiele polskich firm powróci w polskie ręce.
Dzięki Stowarzyszeniom Uwłaszczeniowym i Pana zaangażowaniu Polska zmieniła swój wygląd. Od Bałtyku do Tatr spółdzielcze bloki mieszkaniowe z szarych stały się kolorowe. Polska wypiękniała i mieszkańcy tych bloków stali się ich pełnymi właścicielami, wraz z gruntem. Dzięki Pana inicjatywie z roku 2001 Polska po wielu latach odzyskała PZU i w konsekwencji w roku 2017 Bank PKO S.A. Po zawetowaniu w roku 1998 pierwotnej ustawy o Prokuratorii Generalnej, przeznaczonej do kontroli procesów prywatyzacji, Najwyższa Izba Kontroli, jako jedyna, pod Pana kierownictwem, może Polakom przywrócić ich własność.
Jako inicjator i sygnatariusz APELU z 2008 r. do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego o zawetowanie SPECUSTAWY likwidującej polskie stocznie teraz apeluje do Pana o przeprowadzenie kontroli prywatyzacji polskich firm i wypracowanie procedur ich odzyskania przez Polskę. Niech dla Pana Prezesa będzie wsparciem duchowym wypowiedź Matki Teresy z Kalkuty: „To co zbudowałeś przez lata może być zniszczone w jednej chwili. Nie ważne. Buduj.”
Proszę o przezwyciężanie zaciekłych ataków medialnych i innych… (niespodziewanych). Niech Archanioł Michał i Matka Boża utorują drogę do Łaski Bożej!

Z poważaniem
Henryk Połcik

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka