z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
30 obserwujących
838 notek
850k odsłon
1754 odsłony

Rzecznik jawnego bezprawia wobec dziecka

Wykop Skomentuj174

Rzecznik Praw Dziecka (RPD) pan Mikołaj Pawlak chciał czymś błysnąć z okazji Dnia Dziecka.

I mu się udało... Tylko błysnął propozycją jawnego bezprawia wobec dzieci.


A mianowicie pan Mikołaj Pawlak wystąpił z apelem do nauczycieli aby w tym roku wszystkim dzieciom (wszystkim uczącym się dzieciom) podnieść z automatu ocenę na świadectwie o stopień wyżej. Każdemu i z każdego przedmiotu.

Według RPD takie posunięcie wynagrodziłoby dzieciom to co przeżywają w obliczu "pandemii" i brak możliwości uczestnictwa w zajęciach szkolnych.


Niestety RPD nie wziął zapewne pod uwagę faktu, że dzieci też mają jakieś przynajmniej podstawowe poczucie sprawiedliwości. Że doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ten kto przez cały rok nic nie robił (a nie tylko przez ostatnie 2-3 miesiące) nie zasłużył na lepszą ocenę. Że na takim podnsieniu ocen zyskają najwięcej ci, którzy liczyli na to, że jakoś się prześlizgną.


Niestety imo propozycja przedstawiona prze pana Mikołaja Pawlaka (RPD) jest zwykłym bezprawiem, a jej skutki, jeśli zostanie wprowadzona w życie, będą wybitnie niewychowawcze.


https://brpd.gov.pl/2020/06/01/na-dzien-dziecka-od-rzecznika-zyczenia-film-z-gwiazdami-i-apel-o-promocje-szkolnych-swiadectw/


Wykop Skomentuj174
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo