15 obserwujących
52 notki
94k odsłony
3044 odsłony

Selfi Prezydenta w kusym mundurku, a powaga i bezpieczeństwo państwa polskiego

Wykop Skomentuj149


Gdy zobaczyłem uroczą fotkę prezydenta Dudy, który ze słodkim uśmiechem i przylizaną grzywką pozuje w kusym harcerskim mundurku do swojego smartfona, w pierwszej chwili byłem pewien, że to żart internetowy, złośliwy fotomontaż. Gdy okazało się jednak, że słodkie selfie jest autentyczne, nie wiedziałem czy śmiać się, czy płakać. Wyobrażacie sobie prezydenta jakiegokolwiek poważnego kraju w takiej stylizacji? Bardzo ciężko byłoby to sobie wyobrazić, ponieważ Prezydent reprezentuje swoje Państwo.

Nie mam nic do krotochwili internetowych obywatela Dudy, każdy ma swoje poczucie humoru i jeżeli nawet uważam je za głupawe, nic mi do tego. Jednak Prezydent Duda to co innego. Przez jego osobę postrzegane jest bowiem państwo polskie, cała powaga instytucji i symboli państwowych.

Zdaję sobie sprawę, że prezydent Duda “cały czas się czegoś uczy”, nawet gdy się nie uczy, jednak tak głupawej i infantylnej postawy głowy państwa nie widziałem już dawno. Zgadzam się, że Wałęsa i Kwaśniewski zachowywali się czasem skandalicznie, zgadzam się też, że Komorowski miał swoje wpadki, jednak żaden z nich nie robił z siebie błazna z pełną premedytacją i całkowitą nieświadomością własnego błazeństwa.

To tym bardziej absurdalne, jeżeli zestawi się błazeństwo Dudy z pompatyczną retoryką obozu “dobrej zmiany”, w której aż roi się od patosu i deklarowanej powagi.

Gdy dodamy do tego marszałka Terleckiego z fają w zębach i w ukraińskim hełmie na straży rosyjsko ukraińskiej granicy, posła Suskiego z Carycą Katarzyną, czy Beatę Szydło lokującą wejście Polski do Unii Europejskiej w 1993 roku, to mamy obraz infantylnych ignorantów, którzy tylko ze względu na religijne wzmożenie, jakie udało im się wywołać u swoich wyborców, nie zostali przez społeczeństwo zabici śmiechem.

Tymczasem jak wyglądają dokonania tej władzy w zakresie wzmocnienie bezpieczeństwa Polski? Kompletna klęska wszystkich w zasadzie istotnych projektów zbrojeniowych. Kłamstwa Macierewicza dotyczące zakupów dla polskiej armii. Nie zakupiono helikopterów, okrętów nawodnych ani podwodnych, pojazdów opancerzonych, systemów obrony rakietowej żadnego zasięgu, śmigłowców wielozadaniowych. Jedyne sensowne programy, które ten rząd nieudolnie próbuje wdrażać, były wymyślone i zakontraktowane przez poprzednią władzę. Gdyby nie obstrukcja PiSu mielibyśmy już nowoczesne helikoptery bojowe z olbrzymim francuskim offsetem, w zastępstwie uzyskaliśmy 4 sztuki niedozbrojonych i nie spełniających wymogów armii nabyte w trybie … całkowicie bez żadnego offsetu. To jest właśnie “dobra zmiana” w dziedzinie obronności kraju.

Nie wiem, kiedy zaczadzonym ideologicznie i pozbawionym najwidoczniej zdolności krytycznego myślenia zwolennikom PiSu klapki spadną z oczu, ale cóż, być może obraz Prezydenta RP Andrzeja Dudy chwalącego się selfie w kusym harcerskim mundurku im wystarczy, żeby odczuwać dumę i bezpieczeństwo.

Chciałoby się powiedzieć, jaki kraj, takie elity, ale na szczęście znacząca część społeczeństwa nie zdurniała jeszcze do reszty, czemu, należy mieć nadzieję, da wyraz w nadchodzących wyborach.


Wykop Skomentuj149
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka