15 obserwujących
51 notek
86k odsłon
448 odsłon

O “Świeckim Apostole Tomaszu”, czyli co wynika ze Starego Testamentu

Wykop Skomentuj14


Prawicowe środowiska zapałały świętym oburzeniem na dyskryminację wiary chrześcijańskiej jakiego dopuściła się firma Ikea zwalniając pracownika, który na firmowym forum zamieścił swoją opinię na temat homoseksualizmu. Napisał m.in. że akceptacja homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia i poparł to cytatami ze Starego Testamentu: “biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich". A także: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich".  

Z niewiadomych przyczyn kierownictwo firmy uznało ten wpis za rażące złamanie kodeksu pracy oraz wewnętrznego regulaminu, mówiących o konieczności szacunku i poszanowania godności innych pracowników. Wykazując niezwykle przewrażliwienie firma Ikea uznała bowiem, że określanie przez swojego pracownika innych pracowników dewiantami oraz sugerowanie karania ich śmiercią za orientację seksualną może być wyrazem braku tegoż poszanowania.

Do słusznego oburzenia prawych i sprawiedliwych dołączył Kościół Katolicki, którego nauki, jak powszechnie wiadomo opierają się na  prawie i sprawiedliwości Starego Testamentu, a nie na pełnej słabości i nadstawiania drugich policzków biblii Nowego Testamentu.

Pan Tomasz za swoją jakże chrześcijańską postawę uzyskał miano “świeckiego apostoła”, a firma Ikea została potępiona za nieludzką reakcję na jego przesłanie.

Można być pewnym, że gdyby na miejscu Pana Tomasza znalazł się Pan Abdul wskazujący na zgorszenia jakich dopuszczają się cywilizacje zgniłego zachodu i popierający swoje przekonania cytatami z Koranu, w których mowa o konieczności wyrżnięcia niewiernych, prawi i sprawiedliwi rycerze obozu rządzącego oraz znana z rzetelności dziennikarskiej telewizja narodowa z równym entuzjazmem wystąpiłyby w obronie prawa Pana Abdula do wolności przekonań.

Należy podkreślić, że w Piśmie Świętym znajdują się jeszcze inne szlachetne idee, których wolność krzewienia powinna być konstytucyjnie zagwarantowania, a prawo do ich respektowania chronione przez Państwo:


O drodze do szczęścia: 

Księga Psalmów 137:9 ?

Szczęśliwy, kto schwyci i rozbije o skałę twoje dzieci.

Zalecenia na temat wychowania synów:

Księga Powtórzonego Prawa 21:18-21

Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny, ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta, i powiedzą starszym miasta: «Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu». Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze.

O karaniu przyjaciół lub rodziny:

Księga Powtórzonego Prawa 13:7-12

Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym» (...) nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud.

O tym jak traktować lud miasta, które otwiera przed tobą bramy:

Księga Powtórzonego Prawa 20:10-18

Jeśli podejdziesz pod miasto, by z nim prowadzić wojnę, [najpierw] ofiarujesz mu pokój, a ono ci odpowie pokojowo i bramy ci otworzy, niech cały lud, który się w nim znajduje, zejdzie do rzędu robotników pracujących przymusowo, i będą ci służyli. Jeśli ci nie odpowie pokojowo i zacznie z tobą wojować, oblegniesz je. Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój.

O tym jak traktować osoby niepełnosprawne :

Księga Kapłańska 21:16-23

Dalej Pan powiedział do Mojżesza: «Tak mów do Aarona: Ktokolwiek z potomków twoich według ich przyszłych pokoleń będzie miał jakąś skazę, nie będzie mógł się zbliżyć, aby ofiarować pokarm swego Boga. Żaden człowiek, który ma skazę, nie może się zbliżać - ani niewidomy, ani chromy, ani mający zniekształconą twarz, ani kaleka, ani ten, który ma złamaną nogę albo rękę, ani garbaty, ani niedorozwinięty, ani ten, kto ma bielmo na oku, ani chory na świerzb, ani okryty liszajami, ani ten, kto ma zgniecione jądra. (...)Nie będzie bezcześcił moich świętości, bo Ja, Pan, jestem tym, który je uświęca!»

O powinnościach niewolników:

1 List do Tymoteusza 6:1-2

Wszyscy, którzy są pod jarzmem jako niewolnicy, niech własnych panów uznają za godnych wszelkiej czci, ażeby nie bluźniono imieniu Boga i [naszej] nauce. Ci zaś, którzy mają wierzących panów, niechaj ich nie lekceważą z tego powodu, że są braćmi, ale niech im lepiej służą, dlatego że są oni wierzącymi i umiłowanymi jako uczestnicy dobrodziejstwa.

O prawach żon

List do Efezjan 5:22-24

Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła: On - Zbawca Ciała. Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim.


Nie można dopuścić, żeby jakaś lewacka ideologia tolerancji zagrażała tym uświęconym nakazom wiary, dlatego słusznie czyni nasza partia rządząca, heroicznie stając w ich obronie.

Cześć i chwała świeckiemu apostołowi Tomaszowi.


Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo