INICJATYWA DEMOKRACJI KULISTEJ
TYLKO WOLA CAŁEGO NARODU MOŻE W JEDNYM AKCIE ZLIKWIDOWAĆ WSZELKIE WYMUSZONE UMOWY I PRZEJĄĆ KONTROLĘ W POLSCE. POTRZEBUJEMY WIĘKSZOŚCI POLAKÓW I TYLKO POLAKÓW!
12 obserwujących
195 notek
196k odsłon
  295   0

Skarga na Polskę o tortury przez CIA - ostateczny wyrok Trybunału Europejskiego

Wielka Izba Europejskiego Trybunału w Strasburgu odrzuciła apelację Polski od wyroku z 24 lipca 2014 roku. Polskę zaskarżyło dwóch, w latach 2002-2003 niewinnie uwięzionych i torturowanych, w obozie w Starych Kiejkutach mężczyzn: Al Nashiri, numer sprawy 28761/11) oraz Husayn (Abu Zubaydah), nr sprawy 7511/13. W lipcu ubiegłego roku Sąd Europejski przyznał obu skarżącym po sto tysięcy dolarów odszkodowania.

Sąd Apelacyjny stwierdził, że Polska naruszyła Konwencję Praw Człowieka, a polski rząd poprzez wynajęcie Amerykanom miejsca do tajnych przesłuchań, stał się ich wspólnikiem od tortur.

To wyrok ostateczny.

Ponoszący wtedy odpowiedzialność premier Leszek Miller, od lat zaprzeczał oskarżeniom z zagranicy. Nawet raport CIA nie zmienił jego nastawienia.

Teraz Miller okazał się kłamcą w skali międzynarodowej. Ówczesny Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyznał się do wynajęcia w Polsce miejsca do tajnych przesłuchań. Tłumaczył swoje milczenie klauzulą tajności, miała to być wg niego klauzula "COSMIC TOP SECRET". Tylko, że tę klauzulę używa NATO, a nie USA!  Oczywiście CIA nie mogło od niego wymagać klauzuli NATO, gdyż CIA nie jest służbą NATO. Kłamać do ostatniej chwili. Ciekawe, gdyby  go tak przesłuchać metodą jego wspólników z CIA- o czym by wtedy były Prezydent Polski śpiewał, może o tym, że samodzielnie nie napisał pracy magisterskiej?

Trzeba ukarać winnych, za zniszczenie wizerunku o Polsce i wizerunku Solidarności. Trzeba też ustalić sumy od CIA, oraz dokąd one popłynęły. Komisja Sejmowa w sprawie tortur CIA w Polsce, pewnie jednak nic nie osiągnie, nie wierzę w ludzi wybranych na podstawie sfałszowanych wyników wyborów. Odpowiedzialni Kwaśniewski i Miller powinni oddać te 12, czy 120 milionów dolarów z własnej kieszeni, gdyż pewnie sobie te sumy przywłaszczyli.

Osobiście uważam, że każdy były po roku 2003 premier i prezydent RP był wtajemniczony w tę aferę, a więc także bracia Kaczyńscy, każdy z nich powinien, w ten czy inny sposób beknąć.

Szczególnie profesor prawa powinien wiedzieć, co jest karą za świadomy współudział w torturowaniu, lub świadome ukrywanie przestępstwa.

Linki powiązane

Czy trzeba Millera i Kwaśniewskiego postawić pod ścianę?

Tortury CIA, każdy z nich wiedział, Kaczyński też!

Kwaśniewski: torturowanie przez CIA w Polsce legalne, obrazki.

http://www.echr.coe.int/

 


Podpisz

Szybka reakcja nowego rządu w GrecjiAKT WOLI NARODU

http://www.petycjeonline.com/akt

Akt Woli Narodu jest już na Twitterze:

https://twitter.com/aktwolinarodu

 


Uwaga.

1. Komentarze bez polskich znaków są usuwane.

2. Komentowanie przez wyznawców  wiary Mojżeszowej, jest możliwe, ale po przeprosinach, za pośmiertne opluwanie Polaków przez M. Reich-Ranickiego,- (Telewizja niemiecka wyświetliła jego obelgi.) 


Skuteczne usunięcie przeszkadzających w czytaniu migawek Salon.tv

umożliwia rozszerzenie adblock plus i wprowadzenie do niego własnego filtra "x-link.pl"

Dalszą wygodną metodą bezstresowego czytania, w przeglądarce Firefox jest wyłączenie scriptów Java: umieszczamy przy pomocy rozszerzenia Classic Theme Restorer addon QuickJava na dolnej listewce i zależnie od zapotrzebowania włączamy lub wyłączamy JavaScript przez kliknięcie myszką  (JS)

Szybka reakcja nowego rządu w Grecji

Skuteczna metoda przeciwko łamaniu strony:

Co do kwestii komercyjnego łamania stron salonu24.pl na części przez zewnętrzny script: długie teksty trzeba wstawiać do tabeli '1x1 border 0 (lub border 1, poczekać aż serwer odświeży stronę i wycofa script do stronicowania)

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka