Blog
INICJATYWA DEMOKRACJI KULISTEJ
puzyna
puzyna przyjaciel życia
14 obserwujących 186 notek 166656 odsłon
puzyna, 17 lipca 2015 r.

Dlaczego Palestynka Reem po słowach Kanclerza Niemiec Merkel się rozpłakała

Zaciekawiło mnie dlaczego się dziewczynka popłakała, ponieważ nie wierzę mediom, a źródło było dostępne, więc sam przetłumaczyłem..

Tu moje tłumaczenie z tekstu oryginalnego, poniżej tłumaczenia umieściłem moje wnioski dalej tekst oryginalny wprowadzony ze słuchu z wideo, a u dołu streszczenia mass mediów.

Tłumaczenie Krzysztof Puzyna,  piątek, 17 lipca 2015 też w pliku pdf ok. 400 KB

http://iddd.de/placzzPalestyny.pdf

Kanclerz Angela Merkel (61, CDU) w rozmowie z młodą Palestynką o imieniu lub nazwisku Reem (lat 13, od 4 lat w Niemczech) fragment, po którym nastolatka się rozpłakała.

Miejsce:  Rostock, Paul-Friedrich-Scheel-Schule Czas:  środa, 15 lipca, po południu

32 wybranych uczniów dyskutuje w ramach projektu " Żyć dobrze w Niemczech, rozmowa obywateli na temat jakości życia" z szefową rządu niemieckiego i najsilniejszą politycznie kobietą na świecie.

Dlaczego młoda Palestynka Reem po słowach Kanclerza Niemiec Merkel się rozpłakała?

 

 

 

 

 

 

 

 

 


(…) Merkel: No to rozważmy.

Jak mamy się obchodzić z tymi, będącymi tutaj już od wielu lat i zawsze w stanie tymczasowym- i tu chcemy wprowadzić procedurę przyśpieszoną.

Dla Ciebie ona mogłaby być może korzystna i wtedy mówi się TAK lub NIE.

Ale to muszę też powiedzieć, że my nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich ludzi, którzy żyją od 25 lat w obozach dla uchodźców w Libanie, gdyż my mamy bardzo, bardzo dużo uchodźców przybywających bezpośrednio z obszarów objętych wojną.

Reem: Tak, stawiam sobie pytanie, a więc jestem tutaj, wprawdzie żyję, ale nie wiem jak będzie wyglądała moja przyszłość, tak długo aż się nie potwierdzi, że będę mogła tutaj zostać..

Merkel: Jasne, dlatego musi sprawa zostać poddana pod rozstrzygnięcie. I to, co zamierzamy, gdy mówimy:, co ma się zmienić? Że taki człowiek jak ty nie musiał dalej 4 lata czekać na decyzję. To musi się zmienić.

Dlaczego młoda Palestynka Reem po słowach Kanclerza Niemiec Merkel się rozpłakała?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reem:, Ponieważ mam cele jak każdy inny, chciałabym studiować, naprawdę, to jest moje prawdziwe życzenie i cel, który chciałabym osiągnąć. Dokładniej, to jest bardzo nieprzyjemnie obserwować jak inni cieszą się rzeczywiście życiem, a ja sama nie mam tych możliwości.

Merkel: Ja to rozumię, a jednak muszę teraz także, czasami jest ona także bezlitosna - polityka. Tak jak ty przede mną stoisz i wtedy jesteś niesamowicie sympatycznym człowiekiem, ale wiesz także, że w obozach z palestyńskimi uchodźcami w Libanie jest ich tysiące i tysiące i gdy my powiemy możecie wszyscy do nas przybyć i wy z Afryki wszyscy możecie przybyć i wy wszyscy możecie przybyć to my tego nie jesteśmy w stanie podołać.

I tu jesteśmy w rozterce i naszą jedyną odpowiedzią jest: by to oczekiwanie na rozstrzygające decyzje tak długo nie trwało, ale niektórzy będą musieli wracać.

Moderator: Czy nie byłoby ładnie zapamiętać twarz Reem i w przyszłości za każdym razem, gdy będzie Pani mówiła o przyśpieszeniu procedur przywołać sobie z pamięci tą przyjemną twarz, a ta zachęca, Pani Kanclerz.

Merkel:, po co? Szybciej działać albo?

Moderator: wdrażać aktywnie.

Merkel: to robimy i jesteśmy mocno zdecydowani, gdyż tak dalej nie można, mamy tak dużo rodzin, których dzieci wtedy pójdą do szkół i to musimy zmienić.

Moderator: Czy można już określić obszar czasu dla mocnego zdecydowania?

Merkel: Myślę, że w ciągu jednego roku, wszystkie te przypadki..

Reem płacze.

Merkel: O chodź, ty to świetnie zrobiłaś

Moderator: Myślę Pani Kanclerz, że tu nie chodzi o świetną robotę tylko, że ta sytuacja jest naturalnie bardzo obciążająca.

Dlaczego młoda Palestynka Reem po słowach Kanclerza Niemiec Merkel się rozpłakała?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego młoda Palestynka Reem po słowach Kanclerza Niemiec Merkel się rozpłakała?

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Merkel głaszcząca głowę Reem:  zdaję sobie z tego sprawę, że to jest sytuacja obciążająca i dlatego chciałabym ją pogłaskać, ponieważ nie chcemy was doprowadzić do takiej sytuacji, ponieważ masz też ciężko, ponieważ przedstawiłaś za innych, wielu innych, w jakich sytuacjach można się znaleźć, tak?


  ↑↑ Moje wnioski:  Płacz Reem dotyczy zapowiedzianego przez Merkel ulepszenia procedury azylu w Niemczech. Merkel zachwalała przyśpieszenie wydalania z Niemiec, jako wspaniały postęp w imię dobra rodzin imigrantów, by nie zapuściły korzeni.

Z punktu widzenia ludzi idących, czasami tysiące kilometrów do niemieckiego raju, każdy rok w normalnych warunkach to ich sukces, a Merkel zachwalała procedurę swojego rządu, jakby ona była dla dobra dzieci imigrantów. Inteligentna dziewczynka rozumiejąc cynizm wypowiedzi Merkel i własną bezradność, rozpłakała się.


Tekst niemiecki na podstawie widea

2015-07-16-Buergerdialog-Rostock-Ausschnitt_HQ.mp4

Merkel: Dann werden wir mal überlegen.

Wie gehen mit denen um, die schon hier viele Jahre sind und immer in so einem Zwischenzustand sind und da wollen wir jetzt beschleunigtes Verfahren machen. Davon könntest du auch vielleicht profitieren und dann sagt man ja oder Nein. Aber wir werden nicht alle Menschen, das muss ich auch sagen, die in Libanon in Flüchtlingslager seit 25 Jahren leben in Deutschland aufnehmen können, weil wir noch sehr, sehr viele haben, die direkt aus dem Kriegsgebiet kommen.

Opublikowano: 17.07.2015 18:08.
Autor: puzyna
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem za zmianą hymnu z Mazurka na ROTĘ. "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy pogrześć mowy. Polski my naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy." Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu. Jednym z elementów patriotyzmu, nierozerwalnie związanym z pojęciem Polski, Ojczyzny jest dla mnie Język Polski. Nie toleruję, świadomego skracania pisma polskiego i kaleczenia polskiej ortografii i gramatyki. Nie ma ograniczeń technicznych i każdy powinien się wysilić i pisać polskimi znaczkami. Mówię po polsku, piszę po polsku to jestem Polakiem i mam Ojczyznę. Zamiarem wrogich Polsce dywersantów jest rozmycie świadomości narodowej Polaków i zniszczenie im Ojczyzny. Każdy powinien spojrzeć na zjawisko hierarchii bez strachu i uprzedzeń by zrozumieć zniewolenie. Popieram inteligencję zbiorową. Każdy powinien rządzić krajem bezpośrednio przez referenda lokalne i ogólnokrajowe.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @GPS Ja widzę też. Po prostu jestem ślepa kura. Nie zauważyłem zwinięcia "+ Zobacz...
  • @Alexandra Premier Morawiecki historyk z wykształcenia podparł się  Gunnarem S. Paulsonem...
  • @Alexandra per E-mail Walerian Dabrowski Data 24.06.2018 16:06O tym pisałem wielokrotnie i...

Tematy w dziale