43 obserwujących
1406 notek
822k odsłony
478 odsłon

Czy jesteście gotowi stanąć po stronie szkoły? List Świeckiej szkoły do partii p

Wykop Skomentuj60

Szanowni Państwo,

Dziś 1 września, ważny dzień dla milionów uczniów i ich rodziców, setek tysięcy nauczycieli i pracowników szkolnych. To idealny moment do tego, żeby zadać Wam istotne pytanie: Czy jesteście za tym, żeby pieniądze przeznaczane na edukację były przeznaczane na jak najlepsze kształcenie polskich dzieci? Na naukę języków, wyposażone sale komputerowe, mniejsze klasy, pomoc dla gorzej sytuowanych dzieci? Tyle mówicie o jakości kształcenia, o rozwijaniu obywatelskich postaw, o innowacjach, które wymagają edukacji na najwyższym poziomie. Ale czy naprawdę jesteście gotowi do wsparcia niedoinwestowanych szkół?

Czy też wolicie, żeby jak dotychczas 1 miliard 350 milionów złotych z naszych podatków płacić Kościołowi katolickiemu za lekcje katechezy, których uczniowie mają więcej niż lekcji biologii, geografii czy historii – 860 w całym cyklu nauczania.

Obywatelska inicjatywa ustawodawcza Świecka szkoła zbiera podpisy za tym, żeby pieniądze z subwencji oświatowej, przeznaczone na edukację, były wydawane na szkoły, na kształcenie uczniów. W czasach globalnej konkurencji, trudnego rynku pracy dla młodych nie stać nas na zmarnowanie choćby złotówki! Opłacanie księży i katechetów pozostawmy instytucji, która za katechezę odpowiada, która układa program lekcji i wyznacza, kto ma ich udzielać, czyli Kościołowi.

To nie jest dyskusja na temat wiary, to jest kwestia wyboru przyszłości naszych dzieci. Wyboru, na co przeznaczamy pochodzące z naszych podatków pieniądze. Czy na edukację, czy na wsparcie ważnej, ale niebiednej przecież instytucji, która jest sama w stanie samodzielnie, bez państwowego wsparcia, głosić swoją naukę, tak jak przez ostatnie 2 tysiące lat.

Drodzy politycy, czy jesteście gotowi stanąć – wreszcie - po stronie szkoły?  

Wykop Skomentuj60
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo