Blog
Liberte! Głos Wolny, Wolność Ubezpieczający.
Liberte
Liberte www.liberte.pl
43 obserwujących 1406 notek 814270 odsłon
Liberte, 5 grudnia 2016 r.

M.Celiński: Triumfalny uśmiech towarzysza Szmaciaka

O tygodniu ów – Mickiewicz to miał prostą robotę, miał luksus odmierzania lat, my współcześnie mamy zafundowane przyśpieszenie o jakim wieszczom się nie śniło – jak policzył ktoś skrupulatny, w przypadku kwoty wolnej od pomysłu do podpisu  notariusza z Pałacu Namiestnikowskiego  minęło lekko ponad 19 godzin. Chuck Norris głęboko zawstydzony złożył swoją aplikację do PiS – ma mu to poprawić dynamikę…

Prokuratura powróciło do ziobrowo-pisowskiego obyczaju oszczędzania na znaczkach pocztowych – formułę wezwania do prokuratury na przesłuchanie o np. 11 zastąpiło obowiązkowym „wjazdem” o 6 rano do domu osoby, którą chcą przesłuchać. Oczywiście przy okazji takiego najścia, jak to zwykle bywa ktoś obok przechodzi przypadkiem z tragarzami… ups… kamerami i w rządowej telewizji możemy zobaczyć jak dzielna władza wyprowadza delikwenta z domu, w brzasku wschodzącego słońca.

W sprawie Piniora (bo o niej piszę powyżej) jesteśmy skazani na intuicję – a moja podpowiada mi od dziesięcioleci, że mogę się na co dzień nie zgadzać z Modzelewskim, Wujcami, Kuroniową czy Pałubickim – ale lepiej z nimi stracić, niż z Ziobrą czy Piotrowiczem zyskać.

Pracowity nasz parlament zafundował nam w ubiegłym tygodniu ograniczenie prawa do zgromadzeń – z ducha wprowadzonych zmian wynika, że najbardziej uprawnionym do zorganizowania antyrządowej manifestacji jest rząd. To ciekawe, choć niezbyt oryginalne rozwiązanie – moje pokolenie doskonale takie pamięta. Gdyby 25 lat temu ktoś mi powiedział, że demokratycznie wybrany rząd będzie taki system przywracał, roześmiałbym się szczerze. Jak się okazuje z perspektywy  2016 – mój śmiech byłby cokolwiek przedwczesny i  głupi.

Powody do śmiechu w ub. tygodniu, śmiechu szczerego, pełnego samozadowolenia i triumfu miał jedynie wzorowy funkcjonariusz PiS, niegdyś PZPR, niejaki poseł Piotrowicz. Dyżurny referent kolejnych projektów rozwalania Trybunału Konstytucyjnego (który to był „projekt naprawczy”? 6? 7? – to pytanie do ekspertów, bo ja zgubiłem rachubę), w czasach komuny wiceprokurator rejonowy (a więc nie taki sobie przeciętny urzędnik) i członek egzekutywy ( po polsku: zarządu, a więc nie taki znowu szeregowy towarzysz) PZPR w swojej prokuraturze, z trybuny sejmowej wykrzyczał z drwiącym śmiechem „precz z komuną, precz z komuną”. Na tej sali siedzą przecież także w PiS ludzie, którzy wiedzą, że kiedyś „precz z komuną” coś znaczyło – siedzą, ale cichutko lub biją brawo towarzyszowi prokuratorowi.  Jakaż radość w piekle musiała być tego dnia – nawet Bierut z Gomułką, mimo że się nigdy nie lubili, musieli przybić „piątkę”.

Nieocenione „Wiadomości” – medialne ramię aparatu władzy – już uznały, że wezwania opozycji do marszu  w rocznicę stanu wojennego da się porównać jedynie z przemówieniem jego dyktatora, Jaruzelskiego. Nie pokazano triumfalnego śmiechu towarzyszy Szmaciaków wywołanego tym przekazem  – ale nie wątpię, że przed telewizorami radość była wielka.

Twitter @Marcin_Celiński

Facebook https://www.facebook.com/marcelinski

Opublikowano: 05.12.2016 09:12.
Autor: Liberte
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Liberte - magazyn liberalny

Nowy miesięcznik społeczno - polityczny zrzeszający zwolenników modernizacji i państwa otwartego.

Pełna wersja magazynu dostępna jest pod adresem:
www.liberte.pl

Liberte - magazyn liberalny Liberte - magazyn liberalny

Pełna lista autorów

Liberte - rada patronacka
 • Henryka Bochniarz
 • Witold Gadomski
 • Szymon Gutkowski
 • Jan Hartman
 • Janusz Lewandowski
 • Andrzej Olechowski
 • Włodzimierz Andrzej Rostocki
 • Wojciech Sadurski
 • Tadeusz Syryjczyk
 • Jerzy Szacki
 • Adam Szostkiewicz
 • Jan Winiecki
 • Ireneusz Krzemiński
Liberte - partnerzy Liberte - partnerzy - Lewiatan Liberte - partnerzy - Projekt Polska

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

 • @DEDA niestety żadna z tych organizacji nie chce dołączyc do akcji :/
 • @BUCEFAŁ Tak. Masoni z loży "Podatnik" :)
 • @ZBYSZEK Ma Pan rację, że Ci, którzy przeszli na twarde narkotyki, uprzednio zażywali...

Tematy w dziale