0 obserwujących
10 notek
296k odsłon
  176416   0

Jak zmienić swój numer IP? Poradnik dla zielonych.

Każdy świadomy internauta doskonale wie, że surfując w sieci przypisany mu jest numer IP. Czym jest numer IP wie już mniejsza grupa. Natomiast w jaki sposób go zmienić oraz to, że jest to bardzo proste wiedza głównie "rasowi" internauci.

Co to jest numer IP?

Numer IP jest swego rodzaju 'numerem rejestracyjnym' komputera przydzielanym każdorazowo kiedy łączymy się z internetem. Numer ten nie jest na stałe przydzielony do urządzenia i może zmieniać się w zależności od rodzaju połączenia internetowego. Dla przykładu kiedy łączymy się z internetem przez popularną neostradę, nasz numer IP jest zmieniany przy każdym nowym połączeniu - jest to tak zwane dynamiczne IP. Natomiast jeśli łączymy poprzez osiedlową sieć internetową nasz numer IP przeważnie będzie za każdym razem taki sam. 

Jeśli ciekawi Cię niniejszy artykuł możesz wynagrodzić autora dając lajka na facebooku a potem spokojnie czytać dalej. To nic nie kosztuje. Z góry dzięki :)

Jak sprawdzić swój numer IP?

Jedną z popularnych metod sprawdzania swojego adresu IP jest odwiedzenie specjalnej strony internetowej która wyświetli nam informację o przydzielonym nam numerze IP. Dla przykładu podaję taką stronę http://moje-ip.za.pl/ Po wejściu na stronę nie musimy nic robić, nasz numer IP wyświetli nam się na ekranie.

Jak zmienić swój numer IP?

Generalnie numeru IP zmienić ani usunąć się nie da natomiast można go zamaskować w bardzo łatwy sposób. Aby surfować w internecie pod zmienionym 'numerem rejestracyjnym' wystarczy skorzystać z jednej w setek tak zwanych bramek proxy http://anonymouse.org/anonwww.html albo http://vtunnel.com/ gdzie w okienku wpisujemy adres strony który chcemy odwiedzić i klikamy ENTER.

Przykładowo: Moje prawdziwe IP to 94.254.248.176 natomiast kiedy odwiedzam stronę internetową poprzez serwis anonymouse mój numer zmienia się na 193.200.150.137 albo jeśli korzystam z serwisu vtunnel moje IP to 98.143.146.83. Właśnie w ten sposób działają bramki proxy. Proste nieprawdaż?

Listy bramek proxy które pomogą Ci zamaskować swój numer IP dostępne są w sieci. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w google.

Pomogłem? Daj lajka na facebooku :)

 

 

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale