irgendwo irgendwo
276
BLOG

Cud trwa ! Brawo Obajtek ! Precz z niewidzialną ręką rynku !

irgendwo irgendwo Gospodarka Obserwuj notkę 30

Tydzień temu pisałem o wrześniowym cudzie przy polskich dystrybutorach, który zawdzięczamy spółce zarządzanej przez cudowne dziecko polskiej szkoły menadżerskiej - Daniela Obajtka (https://www.salon24.pl/u/irgendwo/1324779,jednak-cud-paliwa-w-polsce-tanieja).Dzisiaj, po lekturze najnowszego, cotygodniowego raportu Eurostatu (https://ec.europa.eu/energy/observatory/reports/latest_prices_with_taxes.pdf), mam dla wszystkich jeszcze lepszą informację: CUD TRWA NADAL I SIĘ POGŁĘBIA !!!

Mamy najtańszą benzynę w CAŁEJ Unii Europejskiej !!! Przegoniliśmy Maltę ! Mimo tego, że średnia cena paliw w UE w ostatnim tygodniu wzrosła, a złoty odnotował dalsze osłabienie, w Polsce cena benzyny 95 średnio spadła o kolejne 28 groszy na litrze, a cena oleju napędowego (ON) o kolejne 20 groszy ! Ze wspomnianych raportów Eurostatu wynika, że od początku wakacji średnia cena benzyny 95 (dla celów porównawczych przeliczona na EUR) spadła w Polsce o 9.0%, a cena ON o 6.1%. W tym czasie średnie ceny paliw w całej Unii Europejskiej wzrosły o 6.7% (benzyna 95) i 13.7% (ON). Można ? Można !

Działamy kontrariańsko na rynku stóp procentowych, możemy tak samo działać na rynku paliwowym !

Oczywiście malkontenci zaraz zaczęli swoją liberalną śpiewkę ... że rynek jest gdzie indziej ... że to brudna kampania wyborcza ... itp.

Na rynku makroekonomii z takimi niedouczonymi niedowiarkami skutecznie walczy fantastyczny redaktor Woś, na rynku paliw ja zaś skromnie im zakrzyknę:

Nie będzie Unia Europejska nam dyktować cen ! Nie po to Rząd tworzył "nowoczesny koncern multienergetyczny" żebyśmy teraz pozwalali sobie wkładać brudną niewidzialną rękę rynku w nasze rodzime gniazda ! Niech żyje Prezes ! Niech żyje Partia !

irgendwo
O mnie irgendwo

szczęśliwy ojciec trójki dzieci, licencjonowany makler i doradca inwestycyjny z ponad 25-letnim stażem na rynku kapitałowym, wierzący w progres poznawczy

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka