Jan Bodakowski Jan Bodakowski
878
BLOG

Recenzja najnowszej książki G.Rossa „Wielkanocna kiełbasa”

Jan Bodakowski Jan Bodakowski Kultura Obserwuj notkę 6

 

Jan Bodakowski

Recenzja najnowszej książki G.Rossa „Wielkanocna kiełbasa”

 

Najnowsza książka wybitnego amerykańskiego historyka Jama Tomasza G.Rossa „Wielkanocna kiełbasa” poświęcona jest jednemu z najbardziej wstydliwych sekretów Polski katolickiej. Przez dziesięć wieków polscy katolicy mordowali żydowskie dzieci by z ich ciał i kiszek robić wielkanocną kiełbasę. Mordy rytualne na żydowskich dzieciach były dokonywane przez białopolaków (księży i chciwych wieśniaków) podczas tradycyjnych wielkopiątkowych pogromów. Kiełbasa z małych żydków spożywana była podczas śniadania po uroczystym wielkanocnym seansie nienawiści zwanym rezurekcja (podczas procesji rezurekcyjnej chciwi polscy wieśniacy w towarzystwie faszystowskich bojówek w białych mundurach zwanych komżami strzelali do żydów – szczególną nienawiścią otaczani byli żydzi posiadający złote zęby).

 

Proceder ten po II wojnie światowej próbowała ukrócić bohaterska Milicja Obywatelska i dzielni funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Niestety rok 1978 ponownie obudził demony nacjonalizmu i katolickiej reakcji (które zaowocowały powstaniem 10 milionowej antysemickiej organizacji Solidarność). Dopiero odwaga generała Jaruzelskiego nie dopuściła do krwawego pogromu żydów który szykowali siepacze z Solidarności.

 

Książka profesora G.Rossa przywołuje ten katolicki kiełbasokaust opierając się na licznych relacjach ocalałych z wielkanocnych pogromów (w tym obywateli brytyjskich Bielskiego Tewiego Bielskiego i Fajgi Mindli Danielak). Powstanie „Wielkanocnej kiełbasy” nie było by możliwe bez finansowej pomocy urugwajskiej Fundacji Odessa. Przedmowę do polskiego wydania napisała Erik Hubka z Fundacji Wypędzonych.

 

„Wielkanocna kiełbasa” jest zapowiedzią kolejnej książki profesora G.Rossa „Żydożercy” poświęconej kanibalizmowi chciwych polskich wieśniaków z Armii Krajowej do dnia dzisiejszego mordujących żydów w celach konsumpcyjnych.

 

Jan Bodakowski

okładka

Brzydki. Biedny. Niedoceniony. Nielubiany.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (6)

Inne tematy w dziale Kultura