314 obserwujących
890 notek
3843k odsłony
809 odsłon

Szacunek dla prezydenta

Wykop Skomentuj330

GW1990 bardzo pogniewał się na Roberta Mazurka, że ten skrytykował blogerów za sposób w jaki taktują nowo wybranego prezydenta. Podobnych głosów było w Salonie24 więcej.  Spora część salonowych blogerów mówiąc najdelikatniej, nie była zwolennikami Bronisława Komorowskiego.  I nikt nie musi się czuć szczęśliwy z powodu takiego a nie innego wyniku wyborów. 

Podczas kampanii padały rozmaite wątpliwości i pytania, na które opinia publiczna nie uzyskała odpowiedzi. Kandydat Platformy nie zdecydował się ani na rozmowę z blogerami Salon24 ani np. na udzielenie wywiadu „Rzeczpospolitej”. Inne media zbyt trudnych pytań Komorowskiemu nie zadawały. Dla sprawiedliwości przypomnę, że Jarosław Kaczyński też nie rozmawiał z „Gazetą Wyborczą” a w TVN pojawił się na 10 minut w ostatnim dniu. Takie prawa kampanii, choć mi się te prawa bardzo nie podobają. Ale nie o tym chcę dzisiaj pisać.

Chcę o szacunku dla prezydenta. Pamiętamy wszyscy, jak traktowany był przez media i sporą część opinii publicznej śp. Lech Kaczyński. Wielu z nas widziało to wcześniej, sporo ludzi zrozumiało to dopiero po 10 kwietnia. Sam byłem często krytyczny wobec Lecha Kaczyńskiego, choć jego prezydenturę oceniam dość wysoko. Ale bardzo bolało mnie to jak dziennikarze, jak wielu zwykłych ludzi traktowało prezydenta Rzeczpospolitej. Nie zgadzać się, krytykować to dobre prawo obywateli. Ale obrażać, poniżać, insynuować  to grzech wobec państwa. Prezydent jest najwyższym urzędem polskiego państwa. Bardzo apeluję więc, zwłaszcza do osób krytycznych wobec nowo wybranego prezydenta, by uszanowały urząd i osobę ten urząd pełniącą.

Bronisława Komorowskiego wybrała w wolnych wyborach większość głosujących Polaków. W demokratyczny sposób został prezydentem RP. Jeśli będzie złym prezydentem, za pięć lat będzie można wybrać innego. Za rok wybory parlamentarne, które mogą zmienić układ sił. Nie wiemy, kto będzie premierem, nie wiemy kto za pięć lat będzie prezydentem. Szanujmy więc instytucje, urzędy i wybory Polaków. Dzisiaj prezydentem Polski zostaje na pięć lat Bronisław Komorowski.

Nie oznacza to, że nie należy być krytycznym i stawiać mu trudnych i niewygodnych pytań. Należy. Ale nowo wybranemu prezydentowi Polski należy się szacunek.

Pokażmy, także tu w Salonie24, że nasze życie publiczne może się zmienić, że 10 kwietnia czegoś nas nauczył.

Wykop Skomentuj330
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale