71 obserwujących
388 notek
1274k odsłony
  7346   0

Test na INTELIGENCJĘ

 O co chodzi z całą tą szopką o zamachu na Sejm, premiera i prezydenta? Sprawa jest chyba prosta. Jest to test na inteligencję. Na inteligencję pojedynczego człowieka -- czy poważnie potraktuje nawet taką szopkę, a także test na klasę społeczną "inteligencja" -- czy jeszcze coś takiego w III RP istnieje. 

Przecież redaktor LIS już dawno powiedział, że swoich odbiorców ma za głupców (kto jeszcze nie słyszał niech koniecznie posłucha -- każdy słuchacz i oglądacz LISa powinien wiedzieć kim naprawdę jest w opinii pana redaktora). Wygląda na to, że politycy również uważają Polaków za głupców -- to jak łatwo dają się urabiać telewizyjnej propagandzie, jest dla wszystkich najlepszym dowodem. 

To teraz zrobimy TEST. Puścimy rzecz już po prostu ABSURDALNĄ -- będziemy mówić o tym co CHCIAŁ gość zgrobić, na przykład, ile ton materiałów wybuchowych CHCIAŁ zgromadzić. Puścimy dwa filmiki sprzed 10 lat - z wyraźną datą: 2000 rok! Zauważą? Powiemy, że gość zapytany o motywy swojej działalności, odpowiedział wprost -- cytat -- "robiłem to z powodów nacjonalistycznych, ksenofobicznych i antysemickich". 

Jeśli rzecz będzie dyskutowana w telewizjach, w gazetach, w domach i na ulicy, jeśli co najmniej połowa potraktuje to poważnie, to znaczy że mamy do czynienia ze społeczeństwem IDIOTÓW, a "inteligencja" jako grupa społeczna, jeśli nawet w szczątkowej formie istnieje, to ma już żadnego wpływu. 

Skoro połowa społeczeństwa zaczyna wierzyć w zamach, to trzeba zrobić tak, żeby wszyscy wierzyli w jakiś zamach... Mrożek by się nie powstydził!

Lubię to! Skomentuj97 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale