70 obserwujących
346 notek
1112k odsłon
3438 odsłon

Mateusz Morawiecki największy wróg III RP

Wykop Skomentuj184

Nie uważam Jarosława Kaczyńskiego za geniusza, który nigdy się nie myli. Jak każdy człowiek, jak każdy polityk — i jak każdy wielki polityk! – popełnia on błędy, które łatwo dostrzec po czasie. Ale ma też niewątpliwe pociągnięcia genialne politycznie i jednym z nich jest wypromowanie Mateusza Morawieckiego na nową twarz Prawa i Sprawiedliwości. Jak genialnym, widać to po intensywności i stylu, w jakim Mateusz Morawiecki atakowany jest przez opozycję i wspierające je ze zdwojoną siłą niemieckie media. 


Zabawne jest patrzeć jak opozycja i związani z nią dziennikarze, którzy przejęli inicjatywę w prowadzeniu kampani wyborczej opozycji, raz po raz strzelają sobie w kolana. Ostatnim takim strzałem było odkopanie sprawy taśm w nadziei, że powstrzymają one triumfalny marsz wyborczy premiera. Zamiast podważenia zaufania do Morawieckiego, wśród wyborców PiS i wyborców niezdecydowanych, główny efekt to przypomnienie afery taśmowej i tego jak wyglądała Polska pod rządami PO. 


Otwarcie o celu kampanii portalu der Onet i nadziejach z nią związanych piszą główni komentatorzy tego portalu Stankiewicz i Gajcy w swojej tzw. "analizie" zatytułowanej "Taśmy osłabią Morawieckiego". Niechcący odsłaniają cały cel tej brudnej kampanii. Pokazują też, że to właśnie premier awansował na największego wroga układu III RP. 


W minionych dobrych czasach Platformy jej wabikiem dla młodych, wykształconych, z wielkich miast, były takie hasła jak: profesjonalizm, młodość, modernizacja, sukces gospodarczy. Dziś reprezentantem tych cech jest premier Morawiecki. Zabrał Platformie cały blask. Jak bowiem wygląda porównanie Morawieckiego ze Schetyną i Budką, lub mgr Rostowskim "nie ma piniędzy" — albo nawet Tuskiem "pokażcie mi jak to zrobić". I jeszcze ten znamienny fakt, że opozycję wspierają dziś w pierwszym szeregu byli ubecy i komuniści, a Morawiecki był w młodości aktywnym członkiem najbardziej antykomunistycznej organizacji Solidarność Walcząca.


Wyobrażam sobie tych wyborców PO, którzy potrafią myśleć i dostrzegać fakty, jak w imię im wiadomych własnych interesów, idą głosować na Budkę lub Schetynę, z zatkanym nosem i zaciśniętymi zębami. Problem w tym ilu z tych, którzy dziś deklarują w sondażach poparcie dla PO, nie będzie miało dostatecznej motywacji, żeby wyjść z domu?


I dlatego Mateusz Morawiecki jest dziś największym wrogiem układu III RP. I łudzić się tylko mogą Stankiewicz i Gajcy, że z tego nie zdają sobie doskonale sprawy najważniejsze osoby w Prawie i Sprawiedliwości (zobacz: tutaj). Im więcej pomyj będą wylewać na premiera niemieckie media, tym silniejsza będzie jego pozycja.


------------------------------------------

* a tutaj materiał na notkę pt. "Redaktor Stankiewicz w poszukiwaniu haków na premiera".

Wykop Skomentuj184
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka