21 obserwujących
105 notek
160k odsłon
416 odsłon

Dwie Konwencje - dwa światy

Wykop Skomentuj6

Platforma już nie z tego świata.

Odbudowa narodowej jedności i spójności społecznej, przeciwko kontynuacji polityki podziałów – takie przeciwstawne przesłania skierowano do Polaków na Konwencjach PiS i PO w sobotę, 20 czerwca, pokazujących co dwie główne siły polityczne w naszym kraju mają do zaoferowania w obliczu zbliżających się wyborów parlamentarnych.

„Nasza kampania miała dwoje bohaterów, Andrzeja Dudę i Beatę Szydło.” - powiedział Jarosław Kaczyński składając gratulacje zwycięzcy wyborów prezydenckich oraz dziękując wszystkim, którzy na ten sukces pracowali. „Przebieg kampanii i ostateczne rozstrzygnięcie wyborcze są wyraźnym sygnałem od społeczeństwa, że istnieje wyraźne zapotrzebowanie na zmianę pokoleniową. Naszą odpowiedzią jest wskazanie przez Prawo i Sprawiedliwość osoby Beaty Szydło, jako kandydata na stanowisko premiera, w przypadku sukcesu w październikowych wyborach parlamentarnych.”- powiedział prezes. Z kolei Prezydent Elekt potwierdzając swoje deklaracje wyborcze, podkreślił wagę jesiennych wyborów dla  ich realizacji. Beata Szydło w znakomitym wystąpieniu wśród priorytetów wymieniła obniżenie wieku emerytalnego i pomoc dla rodzin. Mówiła o rozbudzonych nadziejach, których nie można zawieść. „Czas skończyć ze zwijaniem państwa i podziałem na Polskę A i B”- podkreśliła.

Na Konwencji Platformy, szumnie nazwanej programową, po buńczucznym oświadczeniu: „Wiemy co trzeba zrobić i jak”- pani premier Kopacz przystąpiła do powoływania zespołów, które mają dopiero napisać program PO. Wezwaniem: „Przyszedł czas, żeby zadbać o obywateli.”- przyznała, że dotychczas tego nie robiono. „Nasi przeciwnicy mówią „burzmy wszystko”, a ja proszę Was o kontynuację.” Kontynuację insynuacji i straszenia PiS-em, a miał być punkt zwrotny.

Janusz Śniadek

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale