Blog
Janusz Śniadek
Janusz Śniadek
Janusz Śniadek Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej z okręgu gdyńsko-słupskiego
21 obserwujących 105 notek 159788 odsłon
Janusz Śniadek, 24 czerwca 2015 r.

Dwie Konwencje - dwa światy

Platforma już nie z tego świata.

Odbudowa narodowej jedności i spójności społecznej, przeciwko kontynuacji polityki podziałów – takie przeciwstawne przesłania skierowano do Polaków na Konwencjach PiS i PO w sobotę, 20 czerwca, pokazujących co dwie główne siły polityczne w naszym kraju mają do zaoferowania w obliczu zbliżających się wyborów parlamentarnych.

„Nasza kampania miała dwoje bohaterów, Andrzeja Dudę i Beatę Szydło.” - powiedział Jarosław Kaczyński składając gratulacje zwycięzcy wyborów prezydenckich oraz dziękując wszystkim, którzy na ten sukces pracowali. „Przebieg kampanii i ostateczne rozstrzygnięcie wyborcze są wyraźnym sygnałem od społeczeństwa, że istnieje wyraźne zapotrzebowanie na zmianę pokoleniową. Naszą odpowiedzią jest wskazanie przez Prawo i Sprawiedliwość osoby Beaty Szydło, jako kandydata na stanowisko premiera, w przypadku sukcesu w październikowych wyborach parlamentarnych.”- powiedział prezes. Z kolei Prezydent Elekt potwierdzając swoje deklaracje wyborcze, podkreślił wagę jesiennych wyborów dla  ich realizacji. Beata Szydło w znakomitym wystąpieniu wśród priorytetów wymieniła obniżenie wieku emerytalnego i pomoc dla rodzin. Mówiła o rozbudzonych nadziejach, których nie można zawieść. „Czas skończyć ze zwijaniem państwa i podziałem na Polskę A i B”- podkreśliła.

Na Konwencji Platformy, szumnie nazwanej programową, po buńczucznym oświadczeniu: „Wiemy co trzeba zrobić i jak”- pani premier Kopacz przystąpiła do powoływania zespołów, które mają dopiero napisać program PO. Wezwaniem: „Przyszedł czas, żeby zadbać o obywateli.”- przyznała, że dotychczas tego nie robiono. „Nasi przeciwnicy mówią „burzmy wszystko”, a ja proszę Was o kontynuację.” Kontynuację insynuacji i straszenia PiS-em, a miał być punkt zwrotny.

Janusz Śniadek

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Były przewodniczący NSZZ "Solidarność", Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @ALEXANDERG Roczne wpływy składek z wszystkich tytułów do ZUS w 2012 roku wyniosły ok. 121...
  • @RAFAŁ BRODA Dziękuję za komentarz i pozdrawiam. JŚ
  • @PYZOL Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam. JŚ

Tematy w dziale