Jeden z cieszących się powszechnym uznaniem liderów w dziedzinie ochrony antywirusowej informacji komputerowej Jewgienij Kasperski przyjmował dziś w swym laboratorium prezydenta Rosji, Dmitrija Miedwiediewa.
Prezydenta odprowadził po „Laboratorium Kasperskiego” sam szef spółki. 12 czerwca, w Dniu Rosji, został on laureatem Nagrody Państwowej w dziedzinie nauki i technologii. Jewgienij zaprezentował prezydentowi pomieszczenia, w których odbywa się automatyczna analiza wirusów, przechowywane są wyjściowe testy produktów programowych, wysyłane są odnowy, prowadzone jest szkolenie w zakresie bezpieczeństwa komputerowego. Szef spółki podkreślił, że liczba wirusów, jakie corocznie analizuje jego laboratorium, wynosi kilkadziesiąt milionów.
Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych i bezpieczeństwa teleinformatycznego poinformował, że dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Jewgienij Kasperski zdobył Państwową Nagrodę Federacji Rosyjskiej w dziedzinie Nauki i Technologii.
Nagroda zostanie wręczona na Krymie 12 czerwca 2009 roku przez prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.
Budynek firmy Kacerski w Posce
WROCŁAW



Komentarze
Pokaż komentarze (2)