Pawlak ocenił, że "perspektywy dostaw gazu do Polski są dość dobre". "Gazprom jednoznacznie potwierdził dostawy wynikające z wygasającego w 2009 roku kontraktu z RosUkrEnergo i możliwość zawarcia kontraktów na długą perspektywę. Teraz trzeba doprowadzić między firmami do przenegocjowania konkretnych warunków" - powiedział.
"Otrzymaliśmy też zapewnienie - od strony rządowej, a także Rosnieftu i Transnieftu - że dostawy ropy będą na odpowiednim poziomie" - dodał wicepremier.
Pawlak poinformował, że jednym z tematów rozmów były możliwości zwiększenia tranzytu gazu przez Polskę, w tym ewentualna budowa drugiej nitki gazociągu Jamał-Europa.
"Dzisiaj wiele projektów jest na nowo ocenianych, bo sytuacja na rynkach skłania do takiej refleksji. Ze strony polskiej jest otwartość na rozważenie lądowych dróg tranzytowych. Sprawy te wymagają jednak czasu i analizy" -powiedział.WNP
"Газпром" и Польша обсудили вопросы сотрудничества в нефтегазовой сфере 23 октября в центральном офисе ОАО "Газпром" состоялась рабочая встреча Председателя Правления Алексея Миллера, Вице-премьера и Министра экономики Республики Польша Вальдемара Павляка, посла Польши в России Ежи Бара, Председателя Правления PGNiG SA Михала Шубски и Председателя Правления Lotos SA Павла Олехновича.
W siedzibie głównej Gazpromu spotkali się szef Aleksander Miller i V-ce Premier Waldemar Pawlak oraz polski ambasador w Moskwie i przedstawiciel PGNiG Michał Szubski i szef LOTOSU Paweł Olechnowicz
Как сообщает пресс-служба "Газпрома", стороны обсудили широкий круг вопросов сотрудничества в нефтегазовой сфере. В частности, речь шла о реализации контрактов на поставку газа из России, а также об условиях транзита углеводородов через территорию Польши.
В ходе встречи также были рассмотрены вопросы взаимодействия "Газпрома" и PGNiG в рамках АО "ЕвРоПол ГАЗ".
Omówiono szeroki zakres współpracy naftowo gazowej oraz sprawy współpracy Gazpromu i PGNiG w ramach EuroPolGaz
Служба новостей НГВ24.10.2008 10:17:00


Komentarze
Pokaż komentarze (7)