6 obserwujących
631 notek
131k odsłon
  180   0

Przodek eutanazji

Twierdzimy prawie jak jeden mąż – eutanazja została wymyślona w czasach nam współczesnych, to sztandarowy projekt teraźniejszości. Kłam temu zadaje Sardynia, gdzie od wieków działały kobiety zwane accabadoras.

Mówi się też na nie ‘’panie dobrej śmierci’’, a przechodząc już do rzeczy – wzywano je do ludzi ciężko chorych, bardzo cierpiących, nie rokujących w ogóle szans na wyzdrowienie, by ulżyć im w mękach. Krótko po ich wizycie nieszczęśnik odchodził w sposób łagodny i bezbolesny, gdyż znały one dobrze budowę ludzkiego ciała. Na Sardynii przez długi czas dostęp do lekarza (o przyjęciu do szpitala w ogóle nie wspominając) był bardzo utrudniony, więc ‘’usługa’’ tych kobiet to jedyne, co dla nieszczęśnika można było zrobić, żeby ukrócić jego gehennę.

One same wiedziały, że muszą nieść na swoich barkach ciężar tej specyficznej posługi. Sam temat na tej wyspie traktowano jako tabu, lecz gdy sytuacja tego wymagała, zawsze wiedziano gdzie się po nie udać. Podobno nawet miejscowy kościół katolicki patrzył na to ‘’przez palce’’.


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale