4 obserwujących
551 notek
117k odsłon
126 odsłon

Dziwna to sprawa

Wykop Skomentuj3

Moda ma to do siebie, że nie raz się zmienia ( ale i powraca do dawnych kanonów), bywa ekstrawagancka, czasem ( żeby nie powiedzieć często ) ociera się o kicz. Głównie tyczy się to współczesności, ale takie zjawiska miały miejsce już wcześniej.

Zacznijmy może od tak popularnych obecnie tatuaży – kiedyś, głównie w dzikich plemionach, służyły one funkcjom rytualnym, obrzędowym. Dzisiaj są przede wszystkim elementem ozdoby. 

Opalenizna w teraźniejszości odgrywa istny krzyk mody, a jeszcze do nie tak dawna ludzie cenili sobie bladą cerę, gdyż stanowiła ona oznakę statusu i bogactwa, a opaleniznę nieodłącznie wiązano z pracownikami fizycznymi, a głównie wręcz niewolnikami. 

Nie oznacza to, że w minionych wiekach nie było szczypty dziwactwa, co to to nie np. u Majów bardzo popularny był… zez, czyli wada, z którą w dzisiejszych czasach się walczy. A w pewnych plemionach wydłużano sobie… czaszki, albo szyje u kobiet. 

Jak widać moda to po wielokroć tandeta, swoiste kuriozum, dlatego lepiej dać sobie z nią spokój, no chyba że niekiedy trafi się coś fajnego, lecz to niestety zdarza się nie często.  


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości