19 obserwujących
367 notek
530k odsłon
  680   0

Oszustwo "dobrej zmiany" w sprawie podwyżek emerytur.

W trakcie kampanii wyborczej ubiegłego roku Premier Morawiecki i inni członkowie rządu zapewniali społeczeństwo, że podwyżki emerytur w roku 2020 będą miały dla znacznej części ich biorców wymiar kwotowy  - konkretnie 100 zł. Co czyniło kwotę 82 zł netto. A co się okazuje? Ze to jest dzisiaj zaledwie 70zł brutto? Wygrali wybory to obietnice wyborcze mają gdzieś?

Ale co więcej. Dali mniej - a w końcu 2019 roku i od stycznia 2020 podniesiono u nas praktycznie ceny wszystkiego co się dało. Podatków od nieruchomości, opłaty za ciepło ( w latach 2018-2019 - 4 razy) energii elektrycznej, czynszów, akcyzy na alkohol/papierosy, wody ,ścieków, wywozu śmieci ... itd itp. Ogarnąć trudno wszystko. 

A z czym już mieliśmy wcześniej do czynienia? Otóż wg danych GUS (dobrze przedstawionych w graficznej prezentacji przez Stowarzyszenie/Fundację "Szlachetna Paczka" tzw. Raport o Biedzie) strefa skrajnego ubóstwa (czytaj nędzy) powiększyła się u nas w ciągu ostatnich 2-ch lat o 400 tysięcy osób. I wynosiła już 2 miliony osób. Dane z połowy 2019 r. Tak, tak - to za rządów "dobrej zmiany" tak się stało. I niech mi nikt nie mówi jak to było wcześniej - bo to nie była "dobra zmiana" Tylko złodziejska. Jakby ci nowi kradli mniej. To czego należy oczekiwać w sytuacji przedstawionej powyżej?

Równocześnie dziś mówią: "że przecież dają więcej"! Bo miało być (wicie, rozumicie) 3 koma 04576 a dają 3 koma 04653. Czy oni maja nas za kompletnych bezmózgowców? Za ludzi którzy całkowicie stracili pamięć i nie pamiętają niczego z przeszłości - jak ten motłoch w Orwellowskim "1984"? 70 zł to więcej niż obiecane 100? Takie jest prawdziwe oblicze "dobrej zmiany".

A czym się zajmuje blogerska większość? Tymi fałszywymi, celowo spreparowanymi sporami o "stan praworządności w Polsce"? Te "spory", tak gwałtowne, obecnie o stan sędziowski - i te poprzednie o TK czy SN -  Co z tych sporów wynika poza biciem piany? To ma kierować uwagę na sprawy fikcyjnie wykreowane - a odwracać uwagę od spraw ważnych. Dostrzeże to ktoś wreszcie - jak robią z was durniów każdego dnia?

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo