Józef Brynkus
Wasze sprawy są moimi!
7 obserwujących
327 notek
225k odsłon
84 odsłony

1. maja to święto św. Józefa Robotnika

Wykop Skomentuj4

Dziś święto św. Józefa Robotnika, święto tych wszystkich, którzy nie w oparciu o jakieś banksterskie metody i złodziejstwa (co w zasadzie jest do siebie dość podobne), ale ze swojej uczciwej pracy utrzymują siebie i swoje Rodziny. Kościół katolicki ustanowił je w latach 50. XX wieku nie przeciwko świętu 1 maja obchodzonemu od końca XIX wieku i zdeformowanemu przez komunistów (choć trochę pewnie też), którzy wypaczyli godność pracy ludzkiej i jej znaczenie, ale by tę godność podkreślić. 

W latach 80. XX wieku w Polsce, po wprowadzeniu przez juntę Jaruzelskiego stanu wojennego, ale także już wcześniej w okresie karnawału „Solidarności” wychodziliśmy na ulice Krakowa, by tę godność pracy polskim komunistom z PZPR przypomnieć, by im wykrzyczeć, że nie godzimy się na traktowanie robotników – wszystkich – jak niewolników i narzędzie pracy,

Wtedy też dla komunistów to święto stawało się już niemodne, ale przede wszystkim pewnego rodzaju politycznym obciążeniem. Zapowiadane przez nich podniesienie standardu życia Polaków nie ziściło się. Trudno było im mówić o sukcesach, o osiągnięciach, gdy sklepowe półki były puste. I nawet organizowane przez nich przy tej okazji różnego rodzaju festyny, jakieś zbiorowe majówki, mające przesłonić także zbliżające się obchody Święta Maryi Królowej Polski, ustanowionego po odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku na znak tej niepodległości i jej związek z Konstytucją 3 Maja.

Dziś potrzeba przypominania godności pracy ludzkiej jest także widoczna. I nie jest to nawoływanie do jakichś lewackich programów. Ale potrzeba ta wynika z tego, że jej po prostu nie ma, o czym świadczą liczne internetowe wpisy ludzi, którzy przymuszani są do jej wykonywania zarówno własną sytuacją rodzinną jak też nieodpartą chęcią zysku choćby przez wielkie korporacje.

Warto przypomnieć sobie, co mówił nasz ukochany Święty Papież Polak Jan Paweł II Wielki:

Fot. strona autorska rafal31t.flog.pl


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo