Józef Brynkus
Wasze sprawy są moimi!
7 obserwujących
331 notek
230k odsłon
Piotr Gliński oraz Krzysztof Sitko wśród wyróżnionych prestiżową nagrodą

Piotr Gliński oraz Krzysztof Sitko wśród wyróżnionych prestiżową nagrodą

Właśnie ogłoszono listę laureatów prestiżowej międzynarodowej nagrody Fontann Rzymu (Fontane di Roma), przyznawanej przez Accademia Internazionale la Sponda mającą siedzibę przy rzymskiej Via Vespasiano. To już 39 edycja tego wyróżnienia, które z roku na rok obejmuje coraz więcej krajów, państw i środowisk. W tym roku wśród nagrodzonych znalazło się aż czterech Polaków, na czele z wicepremierem rządu RP, prof. Piotrem Glińskim, a nagrodę specjalną Fontane di Roma odbierze Dominika Zamara za całokształt pracy artystycznej. Obok nich wyróżnienia Fontannami Rzymu otrzymali trzej Krzysztofowie: Krzysztof Hajda, Krzysztof Laszczak oraz redaktor naczelny portalu Pressmania.pl Krzysztof Sitko. Nagroda zostanie wręczona także Premierowi Włoch Mario Draghiemu i Sekretarzowi Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinowi.
Działanie dyrekcji FCA Poland to jest ewidentne bezprawie i tym powinna się zająć PIP

Działanie dyrekcji FCA Poland to jest ewidentne bezprawie i tym powinna się zająć PIP

W związku z zapowiedzią dyrekcji FCA Poland i wydanym komunikatem dot. obowiązku pracy w niedziele (foto poniżej) postanowiłem zapytać, co sądzi o całej sprawie prof. Józef Brynkus. – „W PRL mieliśmy do czynienia z eksploatacją pracowników, narażaniem ich na uszczerbek na zdrowiu, a nawet utratę życia, ale organizacyjnie nigdy takiego rozwiązania (obowiązek pracy w niedziele – przyp. K.P.) nie wprowadzono. Dyrekcja FCA Poland jest tu pionierem. I w ten też sposób przyznaje się do nieudolności nie tylko w zarządzaniu zasobami ludzkimi, ale też procesami produkcyjnymi” – mówi prof. Józef Brynkus w rozmowie z Krzysztofem Przybylakiem.
Fiat wprowadza w Tychach niewolnictwo rodem z rzymskiego imperium!

Fiat wprowadza w Tychach niewolnictwo rodem z rzymskiego imperium!

Dyrekcja FCA Poland na spotkaniu online ze Związkami Zawodowymi, które mają swoje siedziby na terenie tyskiej fabryki przedstawiła informację, że wyda zarządzanie o rozpoczęciu trzeciej zmiany o godz. 22:00 w niedzielę i zakończeniu o godzinie 6:00 w następną niedzielę (siedem dni pracy), a dodatkowa praca w niedzielę będzie płatna jak praca w nadgodzinach. Zapowiedziano, że będą to niedziele w dniach 15, 22, 29 maja 2022 roku.