Józef Brynkus
Wasze sprawy są moimi!
7 obserwujących
331 notek
230k odsłon
  234   0

Akademia Wywiadu – ruszył projekt i budowa szkoły online w zawodach przyszłości

https://polakpotrafi.pl/projekt/akademia-wywiadu?W sieci na platformie PolakPotrafi.pl ruszył projekt Akademia Wywiadu, którego głównym założeniem jest budowa profesjonalnego serwisu certyfikowanych szkoleń specjalistycznych z zakresu Informatyki Śledczej, Białego Wywiadu, Cyberbezpieczeństwa, analizy powłamaniowej, mobile forensics, wielu innych z tych obszarów. Dziś jak nigdy dotąd nabierają znaczenia nowoczesne zawody, szczególnie te, w których możesz pracować zdalnie i stworzyć swój biznes niezależny od wielu wydarzeń. – „Po 13 latach pracy zawodowej jako Ekspert Informatyki Śledczej i Białego Wywiadu, po realizacji ponad 1000 opinii sądowych, ekspertyz i audytów doszedłem do wniosku, że czas podzielić się tą wiedzą ze światem. Wiedza, w jakiejkolwiek dziedzinie nie jest Naszą własnością. Jest czymś niematerialnym ale ponadczasowym i jeśli chcę żeby była rozwijana musi iść do ludzi. Stąd ten pomysł. Ponadto doszedłem do takiego punktu, w którym tylko z innymi ekspertami jestem w stanie nadać jej lepszy wymiar i możliwość dalszego rozwoju” – mówi Mariusz Czarnecki, który jest pomysłodawcą i twórcą Akademii Wywiadu. Jest to przedsięwzięcie odpowiadające wyzwaniom nowych czasów. Na starcie budzi już wielkie zainteresowanie oraz jest pozytywnie oceniane przez ekspertów oraz wykładowców akademickich.

Szkoła online w zawodach przyszłości

Akademia Wywiadu ma służyć ludziom. – „Za wsparcie projektu, w poszczególnych pakietach otrzymasz potężną dawkę profesjonalnej wiedzy, porad, instrukcji krok po kroku, sposobów działania, w krótkich, intuicyjnych lekcjach, których nie ma na jakiejkolwiek uczelni w kraju. Tej wiedzy w takim rozmiarze i szczegółach nie znajdziesz nigdzie bezpłatnie. Ta wiedza to 13 lat doświadczeń” – podkreśla Mariusz Czarnecki, który jest socjologiem, informatykiem, publicystą, przedsiębiorcą, a od 13 lat biegłym sądowym z zakresu Informatyki Śledczej, białego wywiadu, ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa, szkoleniowcem oraz zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, m.in. laureatem ogólnopolskiego konkursu (2001) ”e-przyszłość” pod patronatem Ministra Gospodarki. Jest też członkiem Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych.

Jak zapewnia autor w ciągu 6 miesięcy powstanie 6 pierwszych szkoleń, które będą bazą do stworzenia całej platformy i posłużą budowie szkoły online w zawodach przyszłości. Powstaną szkolenia:

1. OSINT (Open Source Intelligence) czyli techniki wyszukiwania i analizy metodą białego wywiadu, stosowane również przez agencje wywiadowcze wielu państw.

2. Informatyka Śledcza.

3. Kompleksowe szkolenie od podstaw wyjaśniające możliwości jakie daje budowa biznesu online. 

4. „Sztuka Anonimizacji – Sieć TOR, VPN, DarkNet”. 

5. „Szkoła etycznych hakerów„. 

6. „Zaawansowane techniki Białego Wywiadu OSINT„. 

To nie wszystko. W Akademii Wywiadu po tych 6 pojawią się następne (kilkanaście „bombowych” szkoleń), wśród których jako jedno z pierwszych pojawi się prawdziwa perełka na torcie, szczególnie dla przedsiębiorców: „Bezpieczeństwo kontrwywiadowcze dla firm” – szpiegostwo przemysłowe, bezpieczeństwo przemysłowe i informatyczne dla firm, bezpieczeństwo własności intelektualnych, bezpieczeństwo kontrwywiadowcze podczas podróży służbowej, konferencji, zatrudniania i zwalniania pracownika. A docelowo wiele innych profesjonalnych szkoleń…

To nie koniec!

Następnie w dalszym czasie będą pojawiały się kolejne wartościowe szkolenia certyfikowane. W pakietach wsparcia, gdzie jest mowa, że wspierający otrzyma dostęp do wszystkich szkoleń jakie pojawią się na platformie chodzi o to, że taka osoba otrzyma dostęp nie tylko do pierwszych sześciu ale również do jakichkolwiek kolejnych – czyli ma dostęp nieograniczony ilością szkoleń.

Jaki jest cel i komu oraz czemu ma służyć ten projekt? – „Głównym celem Akademii Wywiadu jest zebranie w jednym miejscu grupy profesjonalistów, pasjonatów z tych dziedzin, którzy będą propagować idee upowszechniania tej wiedzy, budowania kolejnych, jeszcze lepszych narzędzi, rozwoju Polaków w kreatywnym pogłębianiu swojej wartości w zawodach „jutra” oraz umiejętności weryfikacji prawdziwych źródeł informacji, tej prawdziwej informacji” – zapowiada szef projektu.

Akademia Wywiadu to szkoła przyszłości, a więc wykorzystuje nowoczesne narzędzia do promocji swojej działalności. – „Platforma, gdzie zdecydowałem się wystartować ma główny cel, którym jest szersze zainteresowanie potencjalnych osób tym tematem. Portal PolakPotrafi.pl ma z natury swojej działalności dużo większą siłę przebicia wśród ludzi. Jest to z pewnością wspaniała reklama dla Akademii Wywiadu. Celem drugorzędnym jest zebranie minimalnej, zakładanej kwoty na wydatki niezbędne aby zbudować profesjonalny, skalowalny mechanizm szkoleń, egzaminów, testów, wsparcia i certyfikacji” – wyjaśnia Mariusz Czarnecki.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie