Blog
Józef Brynkus
Józef Brynkus
Józef Brynkus profesor akademicki, polityk
4 obserwujących 218 notek 182521 odsłon
Józef Brynkus, 3 sierpnia 2017 r.

Gloria Victis

78 1 0 A A A
Fot. Dominika Grzeszczak
Fot. Dominika Grzeszczak

Wśród warszawskich uroczystości związanych z wybuchem Powstania Warszawskiego niewątpliwie te pod pomnikiem Gloria Victis mają szczególną wymowę. Zbierają się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach tłumy ludzi. Tak było i w tym roku. Warszawiacy przyszli pomodlić i oddać cześć swoim przodkom.

Czułem wielką dumę z tego, że mogłem w imieniu Klubu Poselskiego Kukiz’15 złożyć hołd poległym za wielką sprawę, hołd tym, którzy nie ulękli się walczyć z przeważającymi siłami wroga o wolną Warszawę i wolną Polskę.

W uroczystości, która rozpoczęła się o godz. 17. 00 uczestniczył Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej dr Andrzej Duda. Modlitwę za poległych odmówił urodzony w Wadowicach biskup polowy Wojska Polskiego ks. Józef Jan Guzdek.

Przybyli również na uroczystość inni oficjele. Ale w tłumie warszawiaków uczestniczących w niej był również, stojący skromnie, trochę na uboczu, ks. Stanisław Małkowski, współpracownik i przyjaciel ks. Jerzego Popiełuszki.

dr hab. Józef Brynkus, prof. UP Kraków
Poseł RP, Kukiz’15

Fot. Dominika Grzeszczak

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

dr hab. prof. UP Kraków Józef Brynkus - wykładowca akademicki, poseł na Sejm RP Ruch Kukiz'15, wybrany z okręgu nr 12 (Małopolska zachodnia). Mój fanpage na FB: https://www.facebook.com/brynkusjozef/

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @HOSTOJA Dokładnie ten sam wojujący ateista...

Tematy w dziale Kultura