17 obserwujących
282 notki
382k odsłony
145 odsłon

24,25 i 26 grudnia będą Święta Bożego Narodzenia!

Wykop Skomentuj4


Wielu zachodnich polityków, a za nimi idą już nawet rządy niektórych państw, próbuje wymazywać z ludzkiej pamięci powód obchodzenia świąt przypadających na 24,25 i 26 grudnia. Jak się okazuje są państwa, gdzie niemiło są widziane takie symbole Świąt Bożego Narodzenia, bo o nich przecież tu mowa, jak tradycyjna szopka, choinka przybrana w różne ozdoby, kartki świąteczne z religijnymi symbolami, tradycyjna wieczerza wigilijna i udział w nabożeństwach kościelnych. Często słyszymy, niestety również i u nas, że mamy jakieś święta, ale niektórzy, jak ognia unikają nazwania tych świąt Świętami Bożego Narodzenia, bo boją się, że może to przypominać wszystkim skąd się te święta wzięły i jak należy je obchodzić.

Wczoraj mieliśmy orędzie Marszałka Senatu, który wygłaszał je z okazji zbliżających się świąt. Pan Marszałek składał też wszystkim świąteczne życzenia. Nie wiem, czy przez zapomnienie, czy z konieczności dochowania tzw poprawności politycznej, pan Marszałek również nie wspomniał, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wolę wierzyć, że chodzi o zwykłe zapomnienie, niż o zamierzone działanie mające spychać chrześcijańską tradycję do niebytu. Nie wiem, czy pan Marszałek jest osobą wierzącą, ale to wcale nie zmienia moich zastrzeżeń do takiego działania, jakie staje się normą w wielu innych krajach. Polska jest wciąż krajem chrześcijańskim, gdzie ok. 90% do chrześcijaństwa się przyznaje, gdzie ok. 70% obywateli siada do tradycyjnej wieczerzy wigilijnej, łamie się opłatkiem i śpiewa kolędy a ok. 60% uczestniczy w wigilijnej Pasterce (dane za radio s24, w którym podawał je dr T.Żukowski z IPS UW). Warto o tym pamiętać, kiedy składa się życzenia kierowane do wszystkich Polaków.

A więc i ja pozwolę sobie na złożenie życzeń, dla Wszystkich Autorów i Komentatorów piszących na salonie24.pl, i dla Redakcji: Wesołych, pogodnych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, cieszcie się sobą, kiedy zasiądziecie do wigilijnego stołu i przynajmniej w ten dzień unikajcie rozmowy o polityce, w wszystkim wyjdzie to na zdrowie.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura