samo życie
nie oceniam ludzi, opisuję ich publiczne zachowania
28 obserwujących
420 notek
632k odsłony
  255   3

Skażenie opozycji „antypolskością” jest groźniejsze dla Polski, niż skażenie Odry

Opozycja wykorzystując skażenie Odry, kolejny raz pokazuje, jak ważna dla niej jest doktryna, że „im gorzej (dla Polski), tym lepiej” dla opozycji. Wszystkie wypowiedzi opozycyjnych polityków na temat zatrucia wody w Odrze zdają się sugerować, że to niewątpliwe przestępstwo ekologiczne popełnił sam rząd, premier, a tylko czekać, jak zostanie o to oskarżony prezes PiS. O takiej atmosferze świadczyły też sobotnie przedpołudniowe programy radiowe: „Wybory w toku” - radio TOK Fm, „Śniadanie w trójce” – trzeci program PR, czy „Sztuka słuchania” w PR24.pl. Opozycja w znacznej mierze dalej jest totalną opozycją (to ich własne określenie), negującą każde rządowe działanie, nawet takie, z którego ta opozycja ma, albo może mieć wymierne korzyści. Przykłady, ze tak jest? Bardzo proszę. W kreowaniu się na jedynych sprawiedliwych w „tym” kraju, (dla opozycji Polska, to „ten kraj”) totalnym nie pomaga nawet niezwykła uprzejmość gospodyni „Sztuki słuchania”, chociażby wobec posła PO, omc prof. Pawła Kowala, komplementowanego w tym programie ponad miarę, ale i tak omc prof. wciśnie swoją szpileczkę, a raczej szpilę, jak i dzisiaj to robił, nawołując polski rząd, by „zakopał topór wojenny przeciwko UE i Niemcom”. Już wiemy, zresztą, nie od dzisiaj, kto dla tego pana jest panem, a to cecha zdecydowanej większości, jeżeli nie całości, jego koleżeństwa z PO.

Kiedy zatruto wody Wisły w Warszawie, to, choć sprawca tego zdarzenia było dobrze znany, zidentyfikowany, opozycja nabrała wody w usta i nie wykazywała żadnej aktywności, by tę niezwykle groźną sytuację rozwiązać. Co wówczas robiła strona rządowa? A i owszem, politycy PiS nie omieszkali wytykać gospodarzowi Warszawy jego nieudolności, ale wzięli się do roboty, zaangażowali do pracy wojsko inżynieryjne i w znacznej mierze przyczynili się do opanowania sytuacji. Czy winowajca tego zdarzenia został zidentyfikowany, o coś oskarżony i ukarany?

A jaką rolę odgrywa teraz opozycja, kiedy Odra została zanieczyszczona? Opozycja już szuka sojusznika po niemieckiej stronie, bo Niemcy mają swoje badania czystości wody, które to badania dla opozycji są bardziej wiarygodne, niż te polskie. Zanieczyszczenie Odry to czyn przestępczy, aby podjąć skuteczne kroki w celu neutralizacji zagrożenia trzeba przestępcę najpierw zidentyfikować, przyczynę zanieczyszczenia określić i wyeliminować, a winowajców ukarać. To wszystko jest długim procesem, który się już toczy, pewnie mógłby lepiej się toczyć, ale, opozycja nie składa tu rozsądnych propozycji współpracy, ale, jak to ma w zwyczaju, podsyca atmosferę zagrożenia nie tylko dla skażonego regionu, ale wręcz dla całego kraju, bo przecież „im gorzej, tym lepiej”.

Państwo opozycjoniści popisują się uprawianiem polityki antypolskiej nieustannie i to niezależnie od tego, jaki temat aktualnie jest w przestrzeni publicznej poruszany. To samo jest przesłanie „tłuczone” jest każdego dnia, w każdym liberalnym medium, w publicznych mediach zresztą też, bo tam politycy opozycji, wbrew powszechnej opinii, są stale obecni. To przesłanie opozycji jest znane i niezmienne od lata/jesieni 2015r, „polski rząd jest zły, a lepszy będzie, kiedy my wrócimy do władzy”. Temu wracaniu do władzy ma opozycji pomóc „ulica i zagranica”. „Zagranica” (PE, KE, TSUE, TPCz, Niemcy, itd.) się stara, pomimo obowiązujących strony umów i traktatów, pomimo takich oczywistych oczywistości, chociażby, jak należne środki dla Polski z naszego KPO, Polska jest ciągle batożona prze unijne „elity” kolejnymi wymysłami, jak utrudnić nam życie, bo „w Polsce nie ma praworządności i demokracji”. I kto te oskarżenia wobec Polski wysuwa? Ilu z tych komisarzy KE, którzy ciągle Polskę oskarżają, ma, lub miało kłopoty z prawem? Wystarczy wspomnieć tu tylko komisarz Jurovą, wysokich urzędników KE, przedstawicieli EPL i TSUE „kolaborującego” z KE, na suto zakrapianych alkoholem imprezach, to mają być osoby i instytucje osądzające Polskę?

Opozycjo, opamiętaj się, bo twoje skażenie antypolskością przyczynia się do znacznie większych szkód, niż te, które powoduje zatrucie wód rzeki Odry. Mam nadzieję, że truciciela Odry się wytropi, przyczynę zatrucia ustali i usunie, a winowajców odpowiednio ukarze. Ale, co odmiany na opozycji nadziei zbyt wielkiej nie mam, ale, … kto wie? Przecież cuda się zdarzają, trzeba w to wierzyć, tym bardziej, że za dwa dni będziemy (chyba nie wszyscy) ważną rocznicę pewnych cudów obchodzić


Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości