ketoentuzjastka
ketoentuzjastka
ketoentuzjastka ketoentuzjastka
162
BLOG

Po co Ci 100 g białka dziennie?

ketoentuzjastka ketoentuzjastka Rozmaitości Obserwuj notkę 13
Dieta wysokoproteinowa, choć demonizowana z powodu skutków ubocznych popularnej niegdyś diety Dukana, wbrew pozorom może przynieść sporo korzyści. Zaczynając od poprawy samopoczucia i zdrowia hormonalnego, poprzez skuteczniejszy proces odchudzania, a na budowie mięśni kończąc, białko ma potencjał wspomóc Cię na wielu płaszczyznach.

Optymalny poziom białka na redukcji

Aby to jednak było możliwe, należy zapewnić sobie jego podaż na właściwym poziomie. Jaki poziom białka będzie optymalny? To kwestia indywidualna. Zaleca się, aby podczas procesu redukcji wagi dostarczać białko w ilości nawet 1,6 - 2,2 g na kilogram masy ciała. Dla wielu osób będzie to oznaczało ilość przekraczającą 100 g białka dziennie.

Skomponowanie diety zawierającej taki udział protein wcale nie należy do najłatwiejszych... Warto uwzględnić w niej różnorodne produkty bogate w białko, ze względu na różny profil aminokwasów w nich zawartych. A często trzeba będzie wspomóc się nawet odżywkami białkowymi.

Koktajle proteinowe jako źródło białka

Świetnym sposobem na dostarczenie protein są także koktajle proteinowe, idealne podczas redukcji wagi.

Ważną rolę w kwestii dostarczania ilości białka na poziomie 100 g dziennie lub więcej pełni również planowanie posiłków z wyprzedzeniem, czyli wysokobiałkowy jadłospis. Zachęcam Cię do jego wypróbowania, szczególnie jeśli twoim celem jest redukcja masy ciała.

Dzięki diecie niskowęglowodanowej schudłam i znacznie poprawiłam zdrowie. Teraz Twoja kolej!

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości