ketoentuzjastka
ketoentuzjastka
ketoentuzjastka ketoentuzjastka
108
BLOG

Jak pokonać efekt jo-jo i wyjść z błędnego koła odchudzania?

ketoentuzjastka ketoentuzjastka Rozmaitości Obserwuj notkę 6
Jeśli masz za sobą nieudane próby redukcji wagi, to najprawdopodobniej tkwisz w błędnym kole odchudzania. W tej sytuacji, nawet jak uda Ci się coś zrzucić, to wszystko po chwili wraca, najczęściej z nawiązką...

Odchudzanie oznacza niedobór energii

Dzieje się tak dlatego, że wprowadzając deficyt kaloryczny odcinasz organizmowi dostęp do energii, co powoduje obniżenie metabolizmu w ramach mechanizmu dostosowawczego. Spowolniony metabolizm wymaga zwiększenia deficytu, aby w ogóle móc uzyskać kolejne lub nawet utrzymać dotychczasowe rezultaty. W przeciwnym razie efekt jo-jo masz jak w banku.

Ciągły niedostatek paliwa energetycznego powoduje coraz intensywniejsze uczucie głodu, przez co Twoja frustracja wzrasta i w końcu skutkuje zaniechaniem diety. Kilogramy, które udało się zrzucić wracają, bo organizm pracuje na zwolnionych obrotach.

Jeśli to wszystko brzmi niebezpiecznie znajomo, to pora z tym skończyć!

Błędy w procesie redukcji masy ciała


Wpadnięcie w efekt jo-jo i błędne koło odchudzania to nic innego jak konsekwencja nieprawidłowo przeprowadzonego procesu redukcji masy ciała. Jeśli nie zmienisz sposobu odchudzania, na taki, który uwzględnia potrzeby Twojego organizmu, nic się w tej kwestii nie zmieni... Szaleństwem jest przecież robić ciągle to samo i liczyć na inne rezultaty.

Dzięki diecie niskowęglowodanowej schudłam i znacznie poprawiłam zdrowie. Teraz Twoja kolej!

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości