Kierunek-Wschód
Informujemy o wydarzeniach w Rosji, na Białorusi i Ukrainie. Bezpieczeństwo, geopolityka, społeczeństwo. 24/7. Bez cenzury.
3 obserwujących
5 notek
13k odsłon
  558   0

Brutalny gwałt i zabójstwo w rosyjskim Rybińsku

W nocy 15 września w rosyjskim mieście Rybińsk (obwód jarosławski) zginęły dwie dziewczynki: 8-letnia Elena i 13-letnia Jana. Zwłoki ujawniła po powrocie z pracy ich 40-letnia matka Walentyna.

Ciała dziewczynek zostały poćwiartowane. Na miejscu zbrodni znaleziono noże i siekiery którymi posłużył się sprawca. Obie dziewczynki przed śmiercią zostały brutalnie zgwałcone. Podejrzany o zabójstwo to 41-letni Witalij Aleksiejwicz Molczanow - partner matki zamordowanych dziewcząt. 

Molczanow jest poszukiwany przez władze federalne. Gubernator obwodu jarosławskiego Dmitrij Mironow wyznaczył nagrodę w wysokości 500 tys rubli (ok. 25 tys złotych) za pomoc w ujęciu sprawcy. Matka ofiar miała poznać Molczanowa na portalu randkowym. Według źródeł mężczyzna powiedział jej, że w przeszłości odbywał wyrok za morderstwo. Walentyna zeznała śledczym, że Molczanow „zawsze był dla niej dobry, rozpieszczał dzieci i razem układali wspólne plany na życie.” 

Sprawcę widziano po raz ostatni, gdy opuszczał miejsce zbrodni. Poruszał się białym rowerem. Śledczy ustalili, że krótko po zabójstwie Molczanow wypłacił znaczną sumę pieniędzy ze swojego konta bankowego. Witalij Molczanow był wcześniej skazany za morderstwo, gwałt, napaść na tle seksualnym i bezczeszczenie zwłok. Ojcem zamordowanych dziewcząt jest były funkcjonariusz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – Valentin Saprunov, który pełnił funkcję naczelnika aresztu śledczego Krasnozerskoje w obwodzie nowosybirskim. 

Saprunov w 2010 roku rozwiódł się z matką ofiar. W rozmowach ze śledczymi Saprunov zaznaczył, że nic nie wiedział o nowym związku byłej żony. Podkreślił, że gdyby wiedział, że związała się z byłym więźniem, to odebrałby dzieci matce. 

Sprawa jest rozwojowa. Molczanow został umieszczony na federalnej liście osób poszukiwanych.

Informujemy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Bez ograniczeń, bez cenzury.

Subskrybuj: Facebook


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka