11 obserwujących
261 notek
325k odsłon
  1446   0

Ekstraklasa 18. kolejka, czyli liga staje na głowie

Robert Kasperczyk, Podbeskidzie/fot. Łączy na piłka
Robert Kasperczyk, Podbeskidzie/fot. Łączy na piłka

Jest pandemia i świat stanął na głowie.
A skoro świat stanął na głowie, to na głowie stanęła też Ekstraklasa, w której już wcześniej mało co było normalne.

Luty 2021, 17. kolejka sezonu 2020/21. Doły tabeli świetnie punktują, góra niekoniecznie. A konkretnie to z całej górnej ósemki wygrał tylko Górnik i to po strzale rozpaczy w doliczonym czasie gry.
No to po kolei : Pogoń zremisowała, Legia też, ale Raków przegrał. Wspomniany Górnik wprawdzie wygrał, ale Śląsk, Jagiellonia i Piast zremisowały, a Zagłębie przegrało.
Czyli z całej górnej ósemki wygrał tylko Górnik i to psim swędem.
Co z resztą? Nic, oni mają czas. Wyścig ślimaków par excellence.

Na dole wręcz odwrotnie, tam walczą ambitnie i doceniają każdy punkt.
Wyróżniają się obie Wisły, Warta i Podbeskidzie. Wydaje się, że we wszystkich czterech przypadkach główną rolę odgrywają trenerzy.

Płock gra brzydko, nie da się na to patrzeć, brzydszy jest chyba tylko ich stadiom. Jednak Sobolewski stworzył prawdziwą maszynkę do robienia punktów i właśnie wygrali czwarty mecz z rzędu.

Wraz z nastaniem przy Reymonta rządów trenera Hyballi, w grze Wisły zmieniło się wszystko. Złośliwi twierdzą, że to taki Klopp dla ubogich.
Niesłusznie, Wisła Hyballi gra fajną, atrakcyjną i ofensywną piłkę. Nieustanny wysoki pressing powoduje, że prawie w każdym meczu dominują, a w ich meczach naprawdę dużo się dzieje. Takie przeciwieństwo imienniczki z Płocka.

Warta i trener Tworek to wspaniała historia, która trwa i trwa i nie chce się skończyć. Zieloni właśnie wyprzedzili Lecha w mistrzostwach Poznania i są na najlepszej drodze by się utrzymać.

Ciekawie dzieje się też w Bielsku-Białej. Po rundzie jesiennej wszyscy, łącznie ze mną, skazywali ich na spadek. Zimą doszło tam do prawdziwej rewolucji, zmienili trenera i sprowadzili całe zastępy nowych graczy. Łączył ich fakt, że gdzieś im nie wyszło i że nikt inny ich nie chciał. Przyznacie, że to mało obiecujące.
A jednak trener Kasperczyk jakoś to poukładał i Górale w tym roku wyglądają i punktują znacznie lepiej.

Przez te dziwne wyniki doszło do tego, że w gronie drużyn walczących o utrzymanie znalazły się Lech i Cracovia. Pomyśleć, że z uwagi na spadek tylko jednego klubu, miał to być nudny sezon...

Udanych typów

1. Stal – Cracovia
2. Wisła Kraków – Pogoń
3. Legia – Wisła Płock
4. Podbeskidzie – Jagiellonia
5. Lechia – Górnik
6. Zagłębie – Raków
7. Lech – Śląsk
8. Piast - Warta

Lubię to! Skomentuj93 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport