fot. Orlen
fot. Orlen

Orlen ma ofertę dla żeglarzy. Gdzie tankować łódź bezpiecznie i ekologicznie

Redakcja Redakcja Żeglarstwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Wakacje to raj dla amatorów żeglarstwa. Na Mazurach, nad Bałtykiem i Zalewem Zegrzyńskim można zatankować wprost na wodzie. Do końca września można tam korzystać z wodnych stacji Orlenu.

Wodne stacje paliw dla żeglarzy

Wodne stacje paliw są dużym ułatwieniem dla  miłośników żeglarstwa i sportów motorowodnych. Dzięki temu łodzie mogą być tankowane bezpośrednio z dystrybutora wodnej stacji paliw, co eliminuje uciążliwe uzupełnianie paliwa za pomocą kanistrów.


Wodne stacje paliw zaprojektowano i wybudowano z troską o ochronę środowiska naturalnego, nie stwarzają one zagrożenia dla przyrody i ekosystemu wodnego. Dzięki zastosowanej technologii, w tym 24-godzinnemu systemowi zdalnego pomiaru i wykrywania wycieków, obiekty te są całkowicie bezpieczne zarówno dla gruntów, jak i wód. Specjalne, przeciwrozlewowe rękawy sorbcyjne zatrzymują nawodne rozlewy paliwa lub olejów i zabezpieczają przed niekontrolowanym wyciekiem podczas tankowania, natomiast hermetyczny system odsysania par zapobiega wydostaniu się oparów paliwa do atmosfery. Wodne stacje paliw posiadają również niezbędne środki potrzebne do neutralizacji ewentualnych wycieków -  podkreślił koncern.

Gdzie są wodne stacje Orlenu

Wodne stacje paliw należące do PKN Orlen są zlokalizowane w następujących miejscach:

  • Mikołajki: Promenada;
  • Giżycko, ul. Nabrzeżna 15;
  • Sztynort: Port Sztynort;
  • Piękna Góra: Port SAILOR;
  • Węgorzewo: ul. Braci Ejsmontów 3;
  • Nieporęt: ul. Wojska Polskiego 3;
  • Puck: ul. Lipowa 3C;
  • Wierzbica, Yacht Club Marina;
  • Gdynia, ul. Jana Pawła II (Marina).

Tankowanie i zakupy na wodzie

Oprócz możliwości zatankowania, na nabrzeżnych stacjach można także zrobić zakupy, ponieważ placówki są wyposażone w małe pawilony handlowe oferujące inne produkty, jak artykuły spożywcze i przemysłowe, a także podstawowe akcesoria do łodzi motorowych. Klienci mogą płacić zarówno gotówką jak i za pomocą kart płatniczych, czy aplikacji mobilnej Orlen Pay. Na stacjach są akceptowane programy flotowe Orlen, a także jest aktywny program Vitay. Wszystkie obiekty są czynne sezonowo, w okresie od maja do końca września.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport