Blog
Let's all do the Poznan
kolumb855
kolumb855 Kontestator z Pyrlandii
6 obserwujących 156 notek 121254 odsłony
kolumb855, 19 maja 2017 r.

Ekstraklasa 35. kolejka, czyli (przed)ostatni dzwonek...

692 86 0 A A A
We Wrocławiu mecz o życie/fot. PAP Maciej Kulczyński
We Wrocławiu mecz o życie/fot. PAP Maciej Kulczyński

Jeśli w poniedziałek pisałem o nadchodzącej godzinie prawdy, to przyznaję, że jest to wyjątkowo gorzka prawda. Gorzka nie tylko dla Lecha, ale dla całej wielkiej triady gdyż wszyscy swoje mecze przegrali.

Lech przegrał w Warszawie, przegrał wyraźnie i zasłużenie. Tym razem trudno mówić o pechu, czy o błędach sędziego, chociaż doprawdy trudno zrozumieć to przymykanie oka na chamskie łokcie i padolino Radovica, który również wczoraj powinien wylecieć z boiska. Ciekawe czy sędziowie byliby dla niego równie tolerancyjni gdyby nie grał w Legii tylko na przykład w Jagiellonii lub Lechu...

Tak naprawdę różnicę zrobił oczywiście Odjidja Ofoe, który znowu wygrał Legii mecz. Ofoe jest niewątpliwie piłkarzem, jak na warunki naszej ligi, wybitnym, ale też bez przesady. W warszawskiej prasie pojawiają się głosy, że jest najlepszym piłkarzem... w historii polskiej piłki ligowej. Komuś chyba puszczają hamulce zdrowego rozsądku, od Lewandowskiego też jest lepszy?

Wracając do wielkiej triady, dramatycznie słabo zagrała Cracovia i zasłużenie przegrała 0:3 w Łęcznej. Pasy są jednym z większych rozczarowań sezonu i zamiast o puchary walczą o utrzymanie. Spaść to Cracovia oczywiście nie spadnie, gdyż w piątek podejmuje przy Kałuży tragicznie słaby Ruch Gucia Warzychy i prawdopodobnie przypieczętuje ich spadek.Ruch bez Fornalika niewiele dziś znaczy. Nigdy za nimi nie przepadałem, jednak mimo wszystko szkoda tak zasłużonego klubu...

Kończąc temat triady, przegrała również Arka i to u siebie z Płockiem, bardzo komplikując swą sytuację. Nie można odmówić im ambicji, starali się, ale bez rezultatów.

W wyniku tej przegranej piątkowy mecz Śląska z Arką będzie prawdziwą walką o ogień (przetrwanie). Śląsk to kolejne wielkie rozczarowanie, ale dopóki nie wyjaśni się sytuacja własnościowa w klubie, trudno liczyć tam na poprawę.

W Białymstoku Jaga gra z Legią, a w Poznaniu Lech z Lechią. W obydwu przypadkach gospodarze mają coś do udowodnienia, a cała czwórka walczy o uratowanie sezonu, gdyż czwarte miejsce nikomu nic nie daje.

Jeśli Jaga zagra tak jak przez pierwsze 15 minut w Gdańsku, to Legia będzie miała kłopoty. Lech w Poznaniu praktycznie zawsze wygrywa z Lechią i oby wszystko poszło jak zwykle..

Udanych typów.

1. Śląsk - Arka

2. Cracovia - Ruch

3. Wisła Płock - Zaglębie

4. Piast - Górnik Łęczna

5. Wisła Kraków - Pogoń

6. Lech - Lechia

7. Jagiellonia - Legia

8. Nieciecza - Korona

Opublikowano: 19.05.2017 00:28.
Autor: kolumb855
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Niebiesko-Biały

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Jeśli cokolwiek mogę doradzić, to nie startuj ze mną na języki, bo akurat to na dobre Ci nie...
  • @KOBIETA KULA Rozumiem, że Kobieta Kula to Twoje prawdziwe imię i nazwisko :))) Solo? Z Tobą?...
  • @KOBIETA KULA Nie bardzo wiem, o co Ci chodzi, ale Twój niemiecki niezbyt mocny, a jeśli...

Tematy w dziale Sport