Blog
Let's all do the Poznan
kolumb855
kolumb855 Kontestator z Pyrlandii
6 obserwujących 156 notek 121248 odsłon
kolumb855, 26 maja 2017 r.

Ekstraklasa 36. kolejka, czyli wejdą, nie wejdą...

643 83 0 A A A
Próbny VAR już w niedzielę w Kielcach.
Próbny VAR już w niedzielę w Kielcach.

"Wejdą, nie wejdą", z czym Wam się to kojarzy? Mnie z ogromną niepewnością w czasie pierwszej Solidarności, niepewnością i obawami czy wojska sowieckie wkroczą do Polski.

A co to ma wspólnego z naszą piłkarską Ekstraklasą? Niby nic, a jednak. 14 lipca rusza nowy sezon i nadal nie wiadomo jaki będzie system rozgrywek, nie wiadomo czy VAR wprowadzą za rok czy już teraz. Czujecie to? Za półtora miesiąca rusza liga, a oni nie ustalili jeszcze regulaminu rozgrywek. PZPN i Ekstraklasa praktycznie codziennie wydają różne, zwykle wzajemnie wykluczające się, komunikaty o reformie reformy ESA37 i o wprowadzeniu VAR, a czas leci.

No właśnie, wejdą te reformy, nie wejdą, przewidywalność naszych władz piłkarskich przypomina spolegliwość administracji Breżniewa w walce o pokój...

Kilka dni temu Ekstraklasa SA przekazała projekt z propozycjami zmian. W zasadzie chcą utrzymać ESA37, ale bez podziału punktów. Również limit obcokrajowców spoza Unii Europejskiej ma być podniesiony do trzech.

I nagle, wczoraj, niespodzianka. PZPN nie poparł tego wniosku. "Oczekujemy głębszej analizy i szerszego uzasadnienia" stwierdzili :))

Ale spokojnie, wszystko pod kontrolą, na 7 czerwca zaproponowali klubom spotkanie, a jednocześnie zarząd PZPN oświadczył, że wróci do sprawy 16 czerwca na posiedzeniu w Lublinie. I słusznie, w końcu mamy czas...

Nie łatwiej byłoby byłoby zwiększyć ilość drużyn do 18 i grać normalnie, bez żadnych podziałów...?

Podobnie jest ze słusznym skądinąd pomysłem wprowadzenia VAR (Video Assistant Referee). Wprawdzie Boniek i PZPN zapewniają, że system wystartuje wraz z początkiem nowych rozgrywek, lecz i w tej sprawie słychać sporo wykluczających się komunikatów. Coś chyba jednak jest na rzeczy gdyż już w niedzielę nowa technologia będzie testowana podczas meczu z Legią.


W top4 bez zmian, dwa razy 0:0 i status quo, który prawdopodobnie będzie zachowany do ostatniej kolejki. W grupie spadkowej chyba nic już nie uratuje Ruchu, a Łęczna i Arka walczą o 14 miejsce, choć Śląsk, Piast i Cracovia też muszą jeszcze uważać.


Sezon jeszcze się nie skończył, a już słychać pierwsze plotki transferowe i tak Odjidja podobno do Ferembahce Stambuł, a Kędziora do Monaco. Dziwna sytuacja na Reymonta, Wisła wbrew trenerowi Ramirezowi nie chce przedłużyć z, będącym w życiowej formie, Boguskim.

Są też konkrety, Skorża obejmuje Pogoń, a Darko Jevtić przedłużył do połowy 2020 z Lechem! :))

Udanych typów.

1. Piast - Wisła Płock

2. Górnik Łęczna/Lublin - Zagłębie

3. Arka - Ruch

4. Śląsk - Cracovia

5. Lech - Wisła Kraków

6. Korona - Legia

7. Lechia - Pogoń

8. Nieciecza - Jagiellonia

Opublikowano: 26.05.2017 20:55.
Autor: kolumb855
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Niebiesko-Biały

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Jeśli cokolwiek mogę doradzić, to nie startuj ze mną na języki, bo akurat to na dobre Ci nie...
  • @KOBIETA KULA Rozumiem, że Kobieta Kula to Twoje prawdziwe imię i nazwisko :))) Solo? Z Tobą?...
  • @KOBIETA KULA Nie bardzo wiem, o co Ci chodzi, ale Twój niemiecki niezbyt mocny, a jeśli...

Tematy w dziale Sport