13 obserwujących
245 notek
294k odsłony
1170 odsłon

Ekstraklasa 35. kolejka, czyli Waldek King sięga gwiazd

Wykop Skomentuj147

Brakuje mi mistrzostwa Polski, najbardziej żałuję mistrzostwa z Ruchem Chorzów - powiedział Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice.
I faktycznie,  zanim były selekcjoner objął reprezentację, wsławił się znakomitymi wynikami z biednym, balansującym na skraju przepaści (bankructwa) Ruchem Chorzów. Klub finansowo ledwo zipał, jednak zamiast dramatycznie walczyć o utrzymanie, drużyna prowadzona przez trenera Fornalika dwukrotnie lądowała na podium i awansowała do europejskich pucharów.
Nic dziwnego, że kibice w Chorzowie nazywali go Waldek King i że ten przydomek szybko stał się popularny w całym kraju.

W Gliwicach pojawił się z jaśnie wyznaczonym celem, miał uratować Piasta przed spadkiem z Ekstraklasy. Nie było łatwo, walka trwała praktycznie do ostatniej kolejki, ale zakończyła się sukcesem, Piast się utrzymał, a trener zyskał czas na przygotowanie do nowego sezonu swojej autorskiej drużyny.
Co to oznacza doskonale widać w trakcie bieżących rozgrywek. Pod wodzą Waldka Kinga Piast z brzydkiego kaczątka ligi stał się poważnym kandydatem nawet do zdobycia tytułu.
Grają efektywnie i efektownie, przy Fornaliku praktycznie każdy gracz Piasta zanotował znaczny, niektórzy wręcz spektakularny, wzrost formy.
Piast Fornalika jest idealnym przykładem jak w Polsce można stworzyć niezłą drużynę za nieduże pieniądze. Na każdej pozycji są dobrze obsadzeni, na każdej mają wartościowych zmienników.

Waldemar Fornalik był już trzeci i był też drugi. Czyżby czas na pierwsze miejsce?
Do końca zostały trzy kolejki i nadal faworytem do tytułu jest Legia, która wprawdzie przegrała ostatnio u siebie z Piastem, ale nadal ma punkt przewagi. Tylko jeden i aż jeden. Nie wiem kto zdobędzie tytuł, ale wiem, że sympatie w kraju są zdecydowanie po stronie Gliwiczan i ich trenera i to nie tylko dlatego, że poza Warszawą niezbyt lubią Legię. Piast Fornalika uczciwie sobie na sympatię piłkarskiej Polski zasłużył.
Kto wie,  może kwestię tytułu rozstrzygnie Jagiellonia, która zagra jeszcze z jednymi i drugimi. Życzę Piastowi wszelkiego powodzenia i mam tylko nadzieję, że nie zapeszę wszystkiego tą notką, co już mi się zdarzało... :))


Udanych typów.

1. Arka – Zagłębie S.
2. Wisła Kraków – Korona
3. Śląsk – Wisła Płock
4. Miedź – Górnik
5. Cracovia – Lech
6. Piast – Jagiellonia
7. Legia – Pogoń
8. Lechia – Zagłębie L.

Wykop Skomentuj147
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport