13 obserwujących
228 notek
258k odsłon
3852 odsłony

Ekstraklasa 14. kolejka, czyli quo vadis Wisło Kraków

Kuba Błaszczykowski/ fot. Jan Graczyński
Kuba Błaszczykowski/ fot. Jan Graczyński
Wykop Skomentuj146

Dziś o Wiśle i to nie dlatego, że polegli 0:7, bardziej dlatego, że przegrali piąty mecz z rzędu, są już w strefie spadkowej i końca nie widać. A jeszcze niedawno wydawało się, że klub z Reymonta rodzi się na nowo...
No właśnie, dokąd zmierzasz Biała Gwiazdo, wielki krakowski klubie, obok sąsiadki z drugiej strony Błoń, najstarszy w Polsce?
Przed rokiem bardziej niż piłką zajmowaliśmy się żenującą operą mydlaną wokół opanowanego przez Sharksów zarządu klubu i jego nieudolnym próbom sprzedania Wisły słupom w osobach rzekomego członka rodziny królewskiej z Kambodży i szemranego Szweda z Londynu.

W tym momencie w Krakowie i nie tylko ruszyło prawdziwe pospolite ruszenie by uratować zadłużony klub. Wielka medialna akcja, zbiórka kibiców, rekordowe frekwencje, poruszenie w mediach, zaangażowanie się Kuby Błaszczykowskiego. Wydawało się, że najgorsze Wisła ma już za sobą, okazało się, że niekoniecznie.
Z pięknych dni zostało jedynie wspomnienie. W zarządzie toczy się walka o władzę, sportowo klub opada na dno. Tarcia są i na górze, i na boisku. Na górze doszło do rozbicia triumwiratu grupy trzymającej władzę. Podobno trzej muszkieterowie walczą o wpływy, a właściwie przejęcie pełnej kontroli. Kuba Błaszczykowski odcina się powoli od Jarosława Królewskiego i Tomasza Jażdyżyńskiego.

Sportowo już nie jest słabo, jest tragicznie, ale czego można się spodziewać po grupie postarzałych Wiślaków, wzmocnionych szrotem, którego nikt w lidze nie chciał.
Najlepszym przykładem jest stoper Janicki, który wielokrotnie kompromitował się w Lechu i został z niego wyrzucony. Próbował wrócić do Lechii, ale ta go nie chciała, właściwie, to nikt go nie chciał. Wisła go wzięła, tylko niech się teraz nie dziwią, że gra tak jak gra. Jego partnerem jest prawie 40-letni Wasilewski. Bardzo cenię Wasyla za całokształt, ale biologii nie oszuka...
Dramatyczny zjazd zaliczają nieźli przecież Basha i Savicevic, praktycznie wszyscy pozostali też grają coraz słabiej.
Niedawno słuchałem Andrzeja Iwana, który stwierdził, że w klubie nie ma porządnego podziału kompetencji,  nie wiadomo kto jest kto. Fatalna sytuacja personalna wymaga natychmiastowych transferów, na które nie ma pieniędzy. W tej sytuacji powinni postawić na scauting, ale tu też nie wiadomo, kto za co odpowiada.
Maciej Stolarczyk, przynajmniej na razie nie zostanie zwolniony i to jest jedna z bardzo nielicznych ostatnio dobrych wiadomości na Reymonta.
I jeszcze coś. Sarapata została aresztowana, tym razem przynajmniej na trzy miesiące.

Tymczasem po drugiej stronie Błoń.
Magdalena Kralka jest podejrzana o kierowanie gangiem kiboli Cracovii. Na razie się ukrywa, ale starała się o otrzymanie listu żelaznego. Sąd jednak odrzucił jej wniosek.
Co się w tym Krakowie dzieje...?


Dzisiaj Wszystkich Świętych,jutro Dzień Zaduszny.Wspomnijmy naszych zmarłych kolegów-Czarnego Borysa(Sławomir Oleś) i Pannę Wodziannę (Piotr Dwojacki).

Udanych typów.

1. Korona – Zagłębie
2. Cracovia – Lechia
3. Pogoń – Lech
4. Jagiellonia – ŁKS
5. Górnik – Piast
6. Arka – Legia
7. Śląsk – Wisła Płock
8. Raków – Wisła Kraków

Wykop Skomentuj146
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport