0 obserwujących
272 notki
95k odsłon
  29   0

Co wolno bohaterowi

Od pewnego czasu wiemy, że bohaterowi wolno na przykład wziąć z MSW tajne dokumenty i powyrywać sobie z nich kartki.

Katalog praw i swobód bohatera jednak na tym się nie kończy.

Wolno mu też na każdym kroku opowiadać, że nic sobie nie wziął, nic nie oglądał, a już w żadnym razie niczego nie niszczył.

Nienaruszalnym prawem bohatera jest nazywać wszystkich, którzy zwracają mu uwagę, że mija się z prawdą i to w dużej odległości, "paszkwilantami".

Bohater ma niezbywalne prawo do bezkrytycznego poparcia ze strony wszelkich autorytetów. Jeśli jakiś autorytet, osoba publiczna lub luminarz nauki, takowej czystej wiary w bohatera się wyrzeka, zostaje w sposób całkowicie uzasadniony zaliczony do grona frustratów i "małych ludzi".

Bohaterowi wolno w obronie swojej bohaterskiej karty zaprząc do działania państwo, służby specjalne i zwykłe, aparat ścigania i wymiar sprawiedliwości.

Wszyscy pracownicy onych służb i aparatów, którzy wyrażają wątpliwości, nie zgadzają się, nie akceptują praw bohatera do pełnej swobody w korzystaniu ze środków i materiałów, wszystkie te osoby automatycznie trafiają do grona "małych, zawistnych ludzi", gdzie znajdują się już nieposłuszne autorytety, politycy i część dawnych kolegów bohatera.

Bohater ma niezbywalne prawo do swobodnej, szybkiej zmiany zdania i opowiadanej wersji wydarzeń.

Całkowicie uzasadnione jest używanie przez bohatera na określenie osób, które jego prawa kwestionują, dowolnych, obraźliwych i wulgarnych wyrazów. Przy czym absolutnie niedopuszczalne jest odpowiadanie mu w ten sam sposób.

Co wolno nam, szczęśliwcom wybranym do życia w jednym kraju, w tym samym czasie co bohater?

Wolno nam go bezgranicznie wielbić, przypominać zasługi, wolno pomijać milczeniem niewygodne fakty na jego temat.

Mamy pełne prawo nie zadawać pytań.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale