7 obserwujących
57 notek
45k odsłon
1130 odsłon

Nigdy nie będziemy mieć reprezentacji na światowym poziomie ...

Wykop Skomentuj14

... jak długo jakiś Nawałka czy inny selekcjoner będzie próbował budować kadrę wokół i wg życzeń oraz kaprysów jednej pseudo-gwiazdy typu R. Lewandowski. I nie ma tu nic do rzeczy bramkostrzelność Lewego w Bundeslidze - tam jego klubowi koledzy dzięki swej klasie potrafią tak zdominować przeciwnika, że Lewemu najczęściej wystarczy dołożyć nogę przed pustą bramką, bądź też zaliczyć 11. A u nas kto niby miałby wypracowywać takie pozycje strzeleckie Lewandowskiemu? I nie ma również nic do rzeczy liczba bramek zdobytych przez Lewego w eliminacjach do Mundialu - wystarczy zobaczyć komu te bramki strzelał. Lewandowski okropnie ubolewał, że jest niedoceniany i niesprawiedliwie zabrakło go w pierwszej trójce kandydatów do Złotej Piłki. Dziś po blamażu z Kolumbią w końcu przyznał: "Nie wyszkolono mnie tak, że kiwnę pięciu i strzelę bramkę." A ktoś mu bronił się tak wyszkolić? I być równym klasą z CR7, który sam, w pojedynkę przepycha Portugalię przez fazę grupową Mundialu?

Dziś powszechna jest opinia, że nikt nie spodziewał się, iż polska reprezentacja to takie dno. Takie to było trudne po łomocie, jaki dostaliśmy w eliminacjach od Duńczyków w Kopenhadze?

Czas zapomnieć o Lewandowskim i innych "gwiazdach" reprezentacji i zacząć budować kadrę od podstaw wg innej koncepcji taktycznej niż wokół jednej gwiazdy. Budować w oparciu o młodzież, której będzie chciało się gryźć trawę, a nie tylko dbać o lukratywne kontrakty klubowe i reklamowe. I czas zapomnieć o różnych Nawałkach, którzy sądzą i będą sądzić, że w oparciu o jeden schemat taktyczny i jeden, ciągle ten sam zestaw graczy da się odnosić sukcesy przez wiele lat. 


Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport