Pozytywny Romantyk
Śpiesz się powoli...
1 obserwujący
28 notek
4251 odsłon
  226   0

Zełenski: Wojna z Ukrainą dla Federacji Rosyjskiej jest wojną ekster

Rosja nadal atakuje Ukrainę, ale zrujnowane życia i zniszczone mienie nie przyniosą jej nic strategicznego, uważa prezydent Wołodymyr Zieleński. Powiedział to 1 maja w wieczornym przemówieniu opublikowanym przez Kancelarię Prezydenta.

"Dzisiaj wojska rosyjskie kontynuowały uderzenia na terytorium naszego państwa. To, co jest celem ich działań, po raz kolejny dowodzi, że wojna z Ukrainą jest dla armii rosyjskiej wojną na wyniszczenie. Uderzyli w magazyny przedsiębiorstw rolnych. Zniszczyli magazyn zbożowy. Ostrzelali również pociąg z nawozami" - powiedział Zelenskyy.


Zauważył, że okupanci nadal uderzają w dzielnice mieszkaniowe w obwodzie charkowskim, w Donbasie, a także ściągają siły na południe, aby spróbować zaatakować ukraińskie miasta i gminy w obwodzie dniepropietrowskim.


"Jaki może być strategiczny sukces Rosji w tej wojnie? Szczerze mówiąc - nie wiem. Niszczenie życia ludzi i palenie lub kradzież rosyjskiego mienia nic nie da. To tylko zwiększy toksyczność państwa rosyjskiego i liczbę osób dążących


Podkreślił, że Siły Zbrojne Ukrainy odpowiadają na wszystkie ciosy zadane najeźdźcom i będą odpowiadać tak długo, aż okupanci opuszczą ukraińską ziemię.Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka