Blog
Blog Kornela Morawieckiego
Morawiecki Kornel
21 obserwujących 31 notek 34776 odsłon
Morawiecki Kornel, 26 czerwca 2010 r.

Za wysoka cena

 

            Ostatnie wypowiedzi  Jarosława Kaczyńskiego publicznie oczyszczają i nobilitują środowiska związane z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Najbogatszą, najbardziej  wpływową warstwę właścicieli PRL-u, którzy stali się właścicielami lwiej części III RP- Prezes PIS mylnie nazywa „lewicą”. Argumentem za tym przewartościowaniem ma być tragiczna śmierć reprezentantów tej formacji, tych co lecieli oddać hołd ofiarom Katynia.

            Przypomnijmy- to nie generał Jaruzelski, który pozostaje idolem Grzegorza Napieralskiego, pierwszy przyznał się i przeprosił za kłamstwo katyńskie. Nie od byłych polskich komunistów, ale od prezydenta Rosji Jelcyna usłyszeliśmy  przeprosiny i żałość za tę straszną, komunistyczną zbrodnię. Czy ludzie dawnego aparatu PZPR- Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji, jak rozszyfrował ten skrót Leszek Moczulski, ujawnili prawdę o swej przeszłości? Czy się otwarcie pokajali? Czy opowiedzieli się za lustracją? Za dekomunizacją? Za pokrzywdzonymi w procesie złodziejskiej, aferalnej prywatyzacji? Czy podzieli się z narodem wiedzą jak i kto zamordował polskiego męczennika księdza Jerzego Popiełuszkę? Czy rozliczyli się z zagarniętych majątków, z zachowanych przwilejów? Czy wyrazili chęć zadośćuczynienia? 

            Teraz obaj Szanowni Pretendenci do prezydentury zabiegają o poparcie środowisk, z którymi dogadali się przy okrągłym stole. Robią to z elekcyjnego wyrachowania. Panu Komorowskiemu znając jego polityczne konotacje nie dziwię się. Pan Kaczyński swym wspieraniem tej samej lewej nogi, którą wspierał Prezydent Wałęsa niszczy polityczne morale społeczeństwa, staje, nie po raz pierwszy, po stronie kłamstwa. Czy to nie za wysoka cena, za wątpliwy zysk?

            Prezydenturę Bronisława Komorowskiego uważam za zły wybór. Dlatego sam osobiście z zaciśniętymi ustami, zagłosuję na Jarosława Kaczyńskiego. Ale wobec takiej postawy Pana Jarosława nie potrafię wzywać swoich (nielicznych) wyborców żeby zrobili to samo. Niech każdy własnym obywatelskim sumieniem rozstrzygnie co czynić 4 lipca 2010.

 

Kornel Morawiecki

 

25 czerwca 2010


 
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • odpowiedzi @Czubas Proszę o śledzenie kolejnych pism tego cyklu, przekona się Pan, że...
  • @Jacek Michał Jest takie chińskie powiedzenie: 'Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać...
  • @Partisan gardening Jest takie chińskie powiedzenie: 'Lepiej zapalić świeczkę, niż...

Tematy w dziale