Przejeżdżam przez ziemie Słowińców. Ten dzielny narodek przetrwał - zachowując język i obyczaje - 600 lat pod władzą Prus i Niemiec - i powitał z radością nadejście Polski. Doświadczenia z PRL z najgorszych lat (1952-55) spowodowały, że w 1956.tym, gdy można było wyjeżdżać, wszyscy co do sztuki poczuli się Niemcami i wyjechali do RFN. Zostały po nich nazwy, chaty - i okropna (moim zdaniem) kuchnia - skrzyżowanie niemieckiej z czeską. Chyba wszystkie karczmy słowińskie pobankrutowały - a była ich w Polsce cała sieć. Trzymają się - z trudem - tylko w regionie.
PS. Od p.Adama Machaja: Tydzień temu miałem okazję być w Hongkongu. Popstrykałem dosyć fajne zdjęcia, które Wam tu poniżej prezentuje. A powyżej [zamieściłem już wczoraj! - JKM] bardzo ciekawy materiał filmowy na temat jak doszło do boomu gospodarczego w Hongkongu, kto za tym stał i jakich instrumentów używał. W końcówce filmu bogaty Chińczyk daje krótką radę Europejczykom, która brzmi: „You have to go back to Adam Smith, to study him. Study all over again”.
http://raportzpanstwasrodka.blog.onet.pl/…/tydzien-temu-w-…/

Urodzony 27 października 1942 r. w Warszawie, Absolwent liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie, student Wydziału Matematyki (5 lat) i (równolegle) Wydziału Filozofii (magisterium) Uniwersytetu Warszawskiego, w 1965 r. aresztowany (List 34), nastepnie de facto zawieszony, studiował w tym czasie psychologię, prawo i socjologię, w 1968 r. powtórnie aresztowany i relegowany z uczelni, odzyskawszy dzieki temu papiery zdał jako ekstern egzamin magisterski z filozofii. Uczestnik seminarium Teorii Podejmowania Decyzji profesora Klemensa Szaniawskiego, Przewodniczący sekcji Socjocybernetyki w Polskim Towarzystwie Cybernetycznym. Członek wielu towarzystw PTE, TNOiK, PTCyb i inn. Wykładał Teorię Podejmowania Decyzji w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka