58 obserwujących
302 notki
497k odsłon
  615   2

Salonowe rozmaitości

Od pewnego czasu w S24 dzieją różne dziwne rzeczy, które umykają uwadze wielu Czytelników, bo nie da się przecież śledzić wszystkich interakcji blogerów i komentatorów. Bywają jednak zjawiska ciekawe, które warto odnotować, gdy ukazują specyfikę dzisiejszego portalu S24, zwłaszcza jeśli jest to specyfika, którą należałoby jakoś wspólnie wyeliminować.
Zwrócił dzisiaj moją uwagę wpis blogera @Teze, który dotyczył tragedii smoleńskiej i starał się przekonywać, że skandaliczne zachowanie Rosjan po katastrofie można zinterpretować jako realizację zamysłu Putina, by skłócić Polaków i w ten sposób osłabić Polskę. To był tekst, który jak ów pierwszy SMS sugerował linię, jakiej mogliby się trzymać ci wszyscy, którzy chcą dalej wyciszać prawdę, że w Smoleńsku miał miejsce zamach. Należy więc pomijać milczeniem to co zostało ujawnione przez Podkomisję Macierewicza i film Ewy Stankiewicz-Jørgensen, a uwagę skupić na pożądanym przez Putina, a niepotrzebnym skłóceniu Polaków, którzy przecież w naturalny sposób  mogą mieć różne poglądy na to, co się stało w Smoleńsku.
Spojrzałem, kim jest @Teze i zobaczyłem, że jest to nowy bloger, który dzisiaj się zarejestrował i w ciągu niecałej pół godziny zamieścił cztery notki, a te trzy kolejne demonstrowały poglądy zachęcające zwolenników prawicy do życzliwego potraktowania ich autora. Pod pierwszą, wspomnianą wyżej notką, gdzie pojawiło się już ok. dziesięciu w miarę przyjaznych komentarzy, wyraziłem swoją ocenę i postawiłem hipotezę, kim może być @Teze.


Rafał Broda20 kwietnia 2021, 11:36
Nowy się pojawił. Nazwał się @Teze. W ciągu 24 min zamieścił cztery dość obszerne notki.
Chyba najważniejsza jest ta pierwsza, o Smoleńsku, w której zademonstrował zmianę taktyki w podejściu do wyjaśnień "katastrofy", w związku z najnowszymi przekazami ujawniającymi prawdę o zamachu.
Chyba nie ma wątpliwości, że @Teze to zespół, a moim zdaniem zespół pod kierownictwem kogoś w rodzaju Tomasza Turowskiego.


Za chwilę pojawił się wpis z nickiem @karbowy, który też okazał się być pierwszym wpisem świeżo zarejestrowanego komentatora,


 karbowy20 kwietnia 2021, 11:37
Mnie osobiście brak zdecydowanego stanowiska rządu w sprawie zwrotu wraku i czarnych skrzynek. Rząd powinien wystosować do władz Rosji oficjalną notę z żądaniem zwrot wraku oraz czarnych skrzynek w określonym terminie. W przypadku odmowy oficjalnie oskarżyć Rosję o spowodowanie katastrofy/zamachu a dowodem to potwierdzającym jest j/w - odmowa wydania dowodu w sprawie który zarazem jest własnością państwa polskiego. Tylko winny zaciera ślady własnej zbrodni i ukrywa dowody.


Na który wpisałem mój komentarz:


 Rafał Broda20 kwietnia 2021, 11:43
@karbowy
Pierwszy członek zespołu specjalnie się zarejestrował, by skomentować tę "niezwykle odkrywczą" notkę?

Wtedy już uznałem moją hipotezę za bardzo prawdopodobną i stwierdziłem, że ważnym potwierdzeniem tego będzie, gdy notki @Teze znikną. Dlatego skopiowałem to, co tutaj przedstawiłem w formacie czerwonego italika.
@Teze wpisał jeszcze piątą notkę, a potem rzeczywiście, wszystko szybko zniknęło. W katalogu blogów znalazłem już tylko blogera @Tezeusz, którego notki też pasują do fałszywego jezuity.

Wyjaśnię jeszcze tym, którzy zauważyli, że prof. Jan Heitrich-Woleński systematycznie jako @janhenryk wpisuje swoje komentarze do prawie każdego z moich wpisów, że jest on u mnie zablokowany i może to robić wyłącznie na innych blogach. Bardzo rzadko reaguję, a ostatnio w ogóle nie reaguję, bo już nie chcę mu pomagać w notorycznej auto-kompromitacji, która coraz częściej zdaje się być masochistyczną praktyką także innych profesorów prawa.

   

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale