0 obserwujących
13 notek
3964 odsłony
  85   0

Socjal

„Radni są oburzeni, że mieszkania dla eksmitowanych dłużników mają zbyt wysoki standard.

- Wystarczyłyby baraki, a toaleta może być na zewnątrz – twierdzi  jeden z nich" - przeczytałam w olsztyńskim wydaniu  Gazety Wyborczej.   

 Wybudowany przez miasto budynek z lokalami socjalnymi jest przyzwoity. Mieszkania 30- 40 metrowe , wykończone – jak wynika z relacji - „pod klucz” nawet z terakotą i glazurą  Według GW w Olsztynie  najbardziej oburzeni są radni PiS:  

"Nie wiem, z jakich materiałów wykończono te lokale, ale robią wrażenie, jakby były z górnej półki - twierdzi radna PiS Ewa Piotrkowska. - W łazienkach glazura i terakota, na podłogach wykładziny, wszystko nowiutkie 1 pachnące. W kuchniach są umywalki i kuchenki gazowe. - Miasto ma obowiązek zapewnić lokale dla eksmitowanych, ale nie muszą to być mieszkania o tak wysokim standardzie. Nie stać nas na takie budownictwo socjalne - dodaje Leszek Araszkiewicz, też radny PiS. Jego zdaniem eksmitowanym wystarczyłyby baraki. - Nawet toaleta mogłaby być na zewnątrz - twierdzi.”

 

Ludzie popadają w długi  z różnych powodów .Czasem przyczyną jest zwyczajna bieda , choroby , niepełnosprawność, zdarzenia losowe .Czasem   bardzo niskie emerytury , brak pracy. Jak widać – za biedę  trzeba przede wszystkim  karać .Najlepiej przymusowymi spacerami do „tojtojek”.

 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale