Krzysztof Leski Krzysztof Leski
5216
BLOG

Zdążyli

Krzysztof Leski Krzysztof Leski Prawo Obserwuj temat Obserwuj notkę 17

Być może był to pierwszy przejaw buntu wobec władzy, o jakim marzy opozycja. Miejscem buntu byłaby drukarnia rządowa. Albowiem niemal dwa tygodnie po podpisaniu przez prezydenta kodeksu wyborczego aktu tego wciąż nie było w Dzienniku Ustaw. PO musiała już liczyć dni.

Kadencja Sejmu kończy się 4 listopada. Zgodnie z konstytucją prezydent musi ogłosić wybory (tzn. wydać zarządzenie) najpóźniej 6 sierpnia. Kodeks wejdzie w życie 6 miesięcy po ogłoszeniu. Jeśli wybory mają się odbyć wedle nowych zasad, kodeks musiał się ukazać w tym tygodniu.

Bunt został widocznie zdławiony, bo dziś na stronach rządowych ukazała się informacja, że kodeks jest opublikowany w noszącym wczorajszą datę dzienniku urzędowym. Gdy wczoraj po południu zamykałem dyskusję nad zagadką, informacji też jeszcze tam nie było.

PS. Provider hostujący moje domeny też zdążył. Dziś poinformował, że zmienia domyślną wersję PHP z czwórki na piątkę. Nie zaczekali na siódmą rocznicę ukazania się stabilnej wersji piątki.

Salonowa lista prezentów Bawcie się dobrze ChęP: -3/6   ChęK: -3/6   ChęS: -3/6 . Półbojkotuję "lubczasopisma" Baby od chłopa nie odróżniacie! Protestuję przeciwko brakowi Freemana

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka