Leszek Budrewicz Leszek Budrewicz
98
BLOG

Najnowszy rok

Leszek Budrewicz Leszek Budrewicz Polityka Obserwuj notkę 4

Miasto Wro po Sylwku, jak co roku tchnie padlina. Moje miasto.

Na poczatek roku male przypomnienie: PiS to PRL, PiS to nie PL, czy mozna dopisywac na kartach golsowana przekreslony PiS? I czy wtedy" spis" bedzie wazny.

Wybory 2104 nie byly przez nikogo sfalszowane, ale czemu bylo 49 lokalnych PKW, przeciez od reformu Buzka morze sie przetoczylo?

I czy miejsce na liscie za kase, powszechnie praktykowane, to znaczy na kampanie wplacocanie za na przyklad trzecie miejsce - to jest zgodne z biernym prawem i w ogole ordynacja ?


Leszek Budrewicz - dziennikarz, pisarz, poeta, wykładowca akademicki, działacz struktur podziemnych "Solidarności", w młodości wicemistrz Polski w piłce wodnej. Laureat nagrody miesięcznika „Odra” za reportaż o powodzi we Wrocławiu w 1997 roku. Publikacje: zbiory poezji "Pierwsza i druga wojna światów", „Pasta z rasta”, "Noc długich szyi", „Wiersze wezbrane”, „Wieczna teraźniejszość” oraz zbiór opowiadań "Złodziej cukierków". W latach 70’ i 80’ działacz opozycji (szczegóły: http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Leszek_Budrewicz). W 2008 roku nakładem wrocławskiego IPN-u ukazała się książka: „Leszek Budrewicz. Z PRL do Polski. Wspomnienia z niejednego podwórka (1976–1989)” (więcej: http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/229/9413/Z_PRL_do_Polski_Wspomnienia_z_niejednego_podworka_19761989.html) Pełny biogram: http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Budrewicz

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka